Reklamy kryptowalut powrócą – mówi założyciel Linkedin

940

Zakaz reklam kryptowalut to stan przejściowy?

Eric Ly (współzałożyciel Linkedin) w wywiadzie dla jednego z portali wypowiada się na temat zakazu reklam kryptowalut w wielu portalach takich jak Google czy Facebook. Jest on twórcą największego portalu społecznościowego dla biznesu założonego w 2002 roku. Jak określa, reklamy nie znikną, ponieważ stan obecnych zakazów jest tymczasowy:

„Sądzę jednak, że jest to okres przejściowy, ponieważ podobnie jak w wielu domenach, reklama jest zachętą do wspierania jak największej liczby domen. Kiedy więc regulacje zostaną wprowadzone, wierzę, że nadejdzie czas, kiedy reklama tego typu sprzedaży wokół ICO i kryptowalut zostanie ponownie dopuszczona na platformach typu Google czy Facebook.”

Określił on również prawdopodobne stanowisko swojego tworu, którego opuścił w 2006 roku:

„Nie sądzę, by LinkedIn podjął decyzję, jak inne platformy społecznościowe i okaże się, że pójdą w tym kierunku. Nie zdziwiłbym się, gdyby podjęli podobną decyzję z bliźniaczych powodów. W tym momencie zastanawiamy się, jakie przyczyny mogły zaistnieć u innych podmiotów”

W samym wywiadzie poruszył on szeroko temat blockchain i tokenów. Teraz Eric uruchamia system reputacji w oparciu o ICO, który ma pomóc ludziom podejmować świadome decyzje przy zakupie i sprzedaży:

„Uważamy, że zaufanie i reputacja są naprawdę cenne dla ludzi, a teraz wszyscy są zamknięci w scentralizowanych bazach danych. Próbujemy umieścić te informacje w Blockchain, aby ludzie mogli kontrolować te informacje, by mogli przenieść je z jednego rynku lub społeczności do innego i naprawdę czerpać z tego korzyści ekonomiczne. Wierzymy, że w nadchodzących latach miliardy ludzi na całym świecie stworzą wiarygodne relacje ze sobą za pomocą Blockchaina. Nasza opinia jest taka, że transakcje zaczynają się od prostych interakcji: interakcji między użytkownikami i dzielenia się informacjami oraz nawiązywania kontaktów w rozmowach. Musi również istnieć element zaufania i reputacji”

Czy uważacie opinie i pomysły Erica Ly za słuszne? Czy jego projekt może odnieść sukces w przyszłości? Zapraszamy do dyskusji! Poniżej materiał video z tego wywiadu (j.angielski):

Komentarze