Abucoins

Bitmarket
google
Wiadomości

Google zablokuje wszystkie reklamy kryptowalut

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Google, firma zamierza zablokować możliwość wyświetlania wszystkich reklam związanych z kryptowalutami, ICO, a nawet portfelami do kryptowalut. Zmiany w polityce mają wejść w życie w czerwcu 2018 roku.

Google wprowadziło zmiany w swojej polityce usług finansowych, a mają wejść one w czerwcu tego roku. Nie jest do końca jasne, jaki jest dokładny powód zablokowania reklam związanych z kryptowalutami, ale to jest już druga taka sytuacja w przeciągu dwóch miesięcy. Firma zamierza zablokować następujące treści:

„Kryptowaluty i powiązane z nimi treści (w tym między innymi initial coin offering, giełdy kryptowalut, portfele kryptowalutowe oraz porady dotyczące handlowania kryptwalutami)” – napisali w oświadczeniu

Oznacza to, że nawet firmy z legalną ofertą kryptowalut nie będą mogły wyświetlać reklam za pośrednictwem Google. Chociaż firma nie wyjaśniła szczegółowo przyczyn tego zakazu, nowa polityka pojawiła się, gdy organy nadzoru w USA coraz częściej analizują projekty kryptowalut oraz ICO.

google

źródło: https://www.ccn.com

Google, Facebook

Oświadczenie wyszło kilka dni po tym, jak niektórzy reklamodawcy używający Google Adwords do promowania firm związanych z kryptowalutami odnotowali spadek liczby wyświetleń swoich reklam. Część użytkowników opublikowała informację o zawieszaniu zarówno swoich reklam, jak i ich kont.

Głos zabrał Scott Spencer, dyrektor ds. reklam:

„Nie mamy kryształowej kuli, aby wiedzieć, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut. Widzieliśmy już wystarczająco dużo szkód dla konsumentów lub potencjalnych szkód dla konsumentów, dlatego chcemy podejść do tego z najwyższą ostrożnością” – powiedział dla CNBC Scott Spencer.

Google twierdzi, że w 2017 r. usunęło ponad 3,2 miliarda reklam naruszających ich politykę, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Pod koniec stycznia pisaliśmy o identycznym ruchu ze strony Facebooka. Największy portal społecznościowy Facebook zablokował możliwość wyświetlania reklam o charakterze ICO i kryptowalut. Zespół opisuje je jako zagrożenie dla swoich użytkowników, określając waluty cyfrowe oraz ICO jako potencjalne oszustwa. Facebook, Google i inne kolosy Internetu są idealnym pośrednikiem reklam w erze cyfrowej. Kryptowaluty niestety stawiane są w złym świetle i generalizowane jako oszustwo.

Co sądzicie o nowej polityce Google? Czy będzie to mieć jakiś pozytywny skutek? Zapraszamy do dyskusji.

Podziel się:

Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 10 komentarzy

 1. ~~~~ Reply

  takie stanowisko to jawne oszustwo i szkalowanie .

 2. Moonstone Reply

  Google i zablokowywanie krypto eh.. sami wydobywają, sami inwestują w blockchain duże pieniądze po cichaczu tak jak reszta a blokują. Rynek musi dojrzeć bo uogólniają to wszystko. Nie można wszystkich krypto wrzucać do jednego worka, jedne faktycznie to czyste oszustwo lub piramidy finansowe, ale są krypto, które coś za sobą niosą, mają ciekawy projekt i stoją za nimi wielkie persony. Z jednej strony fajnie, że tak do tematu podchodzą negatywnie, to samo było gdy świat chciał wprowadzić karty płatnicze, przez wiele lat było to uznane za oszustwo i coś nie wartego prac nad tym. Dzisiaj wszyscy z nas mają karty więc przyjęło się pomimo trudności, to samo będzie z kryptowalutami.

 3. Amadek Reply

  Google świadczy swoje usługi również w Polsce więc musi przestrzegać polskiego prawa. Zgodnie z polskim prawem nie można swoich usług świadczyć wybiórczo. Każda legalnie działająca firma ma prawo skorzystać z usług innych firm działających w Polsce. Załóżmy, że giełda kryptowalut w przeciwieństwie do giełdy kapsli od piwa nie będzie mogła skorzystać z usług Google, pomimo że obie firmy działają legalnie w Polsce. Czy więc posypią się pozwy przeciw Google?

 4. Abc Reply

  Moim zdaniem to jedna wielka zagrywka rzadzacych, wplywowych ludzi, ktorzy po prostu w decentralizowanych kryptowalutach widza bardzo duze zagrozenie… dla swoich interesow i wplywow (zarowno lokalnych jak i globalnych), i utraty kontroli nad wszystkim (dosłownie), całym wspolczesnym swiatem.
  To oni teraz decyduja ile ludzie na swiecie maja zarabiac, co ile ma kosztowac, jakie podatki sciagac . Waluty gielda, wszystko jest sterowane poprzez wplywowych, żądnych wladzy i politykow, poprez skandale, raporty, oceny, pseudoanalizy itp. W momencie kiedy kryptowaluty staly by sie rownie popularne i na codzien uzywane jak zwykle waluty to zadnen polityk, zadne afery, ani ww. czynniki nie byly by juz sprawnym środkiem do jakiejkolwiek manipulacji, a co za tym idzie bardzo mocno ograniczyloby to wplywy obecnie wplywowych ludzi. Fejs wspolpracuje z amerykanskimi sluzbami, te pracuja dla wplywowych . Wnioski sami wyciagnijcie.
  Dla ratowania sytuacji pozostaja 2 rozwiazania:
  – zniszczyc wszystkie zdecentralizowane (krypto)waluty lub
  – przejac jak najwiekszą (jak nie całą) ilość (krypto)walut by przejac nad nimi kontrole i moc sterowac wartoscia jak w przypadku zwyklych walut, akcji itp

 5. Rysiu Reply

  Skoro widzieli już wystarczająco dużo szkód dla konsumentów, to niech blokują również reklamy noży kuchennych, pił łańcuchowych i fajerwerków sylwestrowych. Te to dopiero szkód wyrządziły i ile ludzi zabiły już na świecie!!!
  Google + Facebook = największa manipulacja ludzkością i hipokryzja.

 6. Bolek Reply

  Pokaz sily bansterki nWo, zobaczcie na yt Ostatni wywiad z Aaronem Russo. Od 3 miesiecy niszcza Krypo i juz zapomnijcie o wzrostach.

 7. Zriel Reply

  I dobrze że niszczą – o ile technologia blockchain ma przyszłość to kryptowaluty w swojej obecnej formie powinny zostać zniszczone. Tradycyjne waluty są jakie są, ale mają w większej lub mniejszej części przełożenie na realny świat. O ich wartości stanowią takie czynniki jak siła gospodarki kraju/organizacji która ją emituje, stabilność prawa oraz rządu. Tymczasem kryptowaluty w obecnej formie mają przełożenie jedynie na pobożne życzenia ich posiadaczy i spekulantów, a ich „teoretyczna” wartość i tak jest wyrażana w realnej, tradycyjnej walucie. Używane są na dzień dzisiejszy głównie do rozliczeń pomiędzy przestępcami oraz spekulacji. Transakcje kryptowalutami w postaci zapłaty za towary lub usługi legalne i powszechnie dostępne to nawet nie 3% całości transakcji.

  Dlatego kryptowaluty w obecnej formie powinny być zniszczone bo to jeden wielki scum i bańka spekulacyjna. Natomiast obywatele na całym świecie powinni naciskać na swoje rządy aby wprowadziły technologię blockchain do swojego systemu monetarnego – wprowadziło by to przejrzystość finansową rządów i instytucji, uniemożliwiło bezkarne wałki banksterom, oraz generowanie nadmiernego zadłużenia przez rządy, wyeliminowało by też tworzenie pieniędzy z „powietrza”, zapewniło większą kontrolę i przejrzystość finansów publicznych, oraz ściągalność podatków.

  Ale ludzie są takimi głupimi i leniwymi zwierzętami że wolą „łatwy” zysk , „bez pracy” zamiast walczyć o dobro nie tylko swoje ale i całego społeczeństwa. Dlatego dają się wciągać w bańkę spekulacyjną aktualnych kryptowalut zamiast wziąć się do uczciwej roboty, albo próbować poprzez ruch obywatelski zmienić coś na lepsze.

 8. głos Reply

  Zriel@
  gdzie takie mądrości prawią ? na szkoleniach w NBP ? jakiej uczciwej pracy ? może tej dawania kredytów na 2% – typowe pranie mózgu bangsterki o lichwy …

 9. ???? Reply

  zriel ????? według kogo używane są do przestępczych celów ? twego szefa dyr. banku ? a o transakcjach na handel np. ropą ,zbożem za pomocą owych szatańskich złych projektów krypto nie słyszeliście tam w banku ?

 10. pt@ Reply

  Jak o mnie chodzi to Google może sp…ć z wszystkim swoim reklamami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *