Raport | Jak zmienia się rynek kryptowalut od początku 2019?

890

Według najnowszego raportu przygotowanego przez CoinGecko, na rynku kryptowalut nadal, rzecz jasna, bezapelacyjnie króluje bitcoin. Ostatnie wahania kursu nie zagroziły bynajmniej jego pozycji. O czym konkretnie możecie przeczytać w raporcie?

Pierwszy i drugi kwartał 2019 pokazują, jak do tej pory, szczególny poziom dynamiki rynkowej w sektorze kryptowalut. Chociaż układ sił w ramach „pierwszej piątki” nie zmieniał się zbyt mocno, to im dalej w tabeli, tym większe roszady:

dynamika rynku kryptowalut
źródło: tutaj

Dominacja bitcoina

Według raportu, bitcoin wyprzedził znacząco wszystkie inne waluty cyfrowe w drugim kwartale roku obrotowego.

BTC odnotował wzrost w wysokości 165% w porównaniu z drugim pod względem wydajności bitcoin cash przy wzrostach na poziomie + 137%. Ethereum uplasowało się na trzecim miejscu z wynikiem + 107%, a litecoin i XRP zamykają pierwszą piątkę odpowiednio na poziomach + 103% i + 28% wzrostu.

Średni zwrot z pięciu największych walut w drugim kwartale 2019 r. wyniósł + 108%, co pokazuje ogólną solidne odwrócenie tendencji, które panowały na rynku kryptowalut w ubiegłym roku.

dominacja bitcoina
źródło: tutaj

Oprócz przewagi pod względem zysków dla inwestorów, bitcoin skonsolidował również swoją dominację na rynku, w przeciwieństwie do EOS i XRP.

W raporcie czytamy:

„Dominacja rynku Bitcoin znacznie wzrosła w II kwartale 2019 r. z 54,6% do 65,0% (+ 10,4%). XRP i EOS straciły prawie połowę swojej dominacji na rynku. XRP spadł w tym wymiarze z 9,8% do 5,7% (-4,1%), podczas gdy EOS z 3,3% do 2,0% (-1,3%). ”

Podczas gdy wzrost dominacji bitcoina był imponujący, cała pierwsza piątka odsunęła się mocno w badanym okresie od pozostałych altcoinów.

„Prawie wszystkie inne monety straciły w sektorze dominacji na rynku w drugim kwartale. Do końca drugiego kwartału 2019 r. 5 najlepszych monet stanowi aktualnie około 86% ogólnej kapitalizacji rynkowej. ”

dominacja btc
źródło: tutaj

Ogólny wzrost sektora kryptowalut

Pomimo problemów altów, cały rynek kryptowalut zwiększył się w tym czasie znacząco. CoinGecko nazwał ostatni kwartał „krypto latem”, którego łączna kapitalizacja rynkowa dla krypto-aktywów zyskała ponad 200 miliardów dolarów.

Wolumen obrotu również stale wzrastał, prawie podwajając się pod koniec drugiego kwartału.

wzrost sektora kryptowalut
źródło: tutaj

Jaka jest Wasza opinia na temat raportu Coingecko? Które z przedstawionych tam danych szczególnie zwróciły Waszą uwagę? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze