Raport | Jak zmienia się rynek kryptowalut od początku 2019?

1 455

Według najnowszego raportu przygotowanego przez CoinGecko, na rynku kryptowalut nadal, rzecz jasna, bezapelacyjnie króluje bitcoin. Ostatnie wahania kursu nie zagroziły bynajmniej jego pozycji. O czym konkretnie możecie przeczytać w raporcie?

Pierwszy i drugi kwartał 2019 pokazują, jak do tej pory, szczególny poziom dynamiki rynkowej w sektorze kryptowalut. Chociaż układ sił w ramach „pierwszej piątki” nie zmieniał się zbyt mocno, to im dalej w tabeli, tym większe roszady:

dynamika rynku kryptowalut
źródło: tutaj

Dominacja bitcoina

Według raportu, bitcoin wyprzedził znacząco wszystkie inne waluty cyfrowe w drugim kwartale roku obrotowego.

BTC odnotował wzrost w wysokości 165% w porównaniu z drugim pod względem wydajności bitcoin cash przy wzrostach na poziomie + 137%. Ethereum uplasowało się na trzecim miejscu z wynikiem + 107%, a litecoin i XRP zamykają pierwszą piątkę odpowiednio na poziomach + 103% i + 28% wzrostu.

Średni zwrot z pięciu największych walut w drugim kwartale 2019 r. wyniósł + 108%, co pokazuje ogólną solidne odwrócenie tendencji, które panowały na rynku kryptowalut w ubiegłym roku.

dominacja bitcoina
źródło: tutaj

Oprócz przewagi pod względem zysków dla inwestorów, bitcoin skonsolidował również swoją dominację na rynku, w przeciwieństwie do EOS i XRP.

W raporcie czytamy:

„Dominacja rynku Bitcoin znacznie wzrosła w II kwartale 2019 r. z 54,6% do 65,0% (+ 10,4%). XRP i EOS straciły prawie połowę swojej dominacji na rynku. XRP spadł w tym wymiarze z 9,8% do 5,7% (-4,1%), podczas gdy EOS z 3,3% do 2,0% (-1,3%). ”

Podczas gdy wzrost dominacji bitcoina był imponujący, cała pierwsza piątka odsunęła się mocno w badanym okresie od pozostałych altcoinów.

„Prawie wszystkie inne monety straciły w sektorze dominacji na rynku w drugim kwartale. Do końca drugiego kwartału 2019 r. 5 najlepszych monet stanowi aktualnie około 86% ogólnej kapitalizacji rynkowej. ”

dominacja btc
źródło: tutaj

Ogólny wzrost sektora kryptowalut

Pomimo problemów altów, cały rynek kryptowalut zwiększył się w tym czasie znacząco. CoinGecko nazwał ostatni kwartał „krypto latem”, którego łączna kapitalizacja rynkowa dla krypto-aktywów zyskała ponad 200 miliardów dolarów.

Wolumen obrotu również stale wzrastał, prawie podwajając się pod koniec drugiego kwartału.

wzrost sektora kryptowalut
źródło: tutaj

Jaka jest Wasza opinia na temat raportu Coingecko? Które z przedstawionych tam danych szczególnie zwróciły Waszą uwagę? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze