Przyczyny spadku ceny bitcoina | 5 głównych powodów

Bitcoin po raz kolejny w tym roku zanurkował poniżej $9000. Przyczyny spadku ceny bitcoina uzleżnione są od kilku czynników. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć kilka potencjalnych tropów, któe rozjaśnią tajemnicę kolizji najpopularniejszej kryptowaluty. W momencie pisania tego artykułu cena BTC spadła z $9274 do $8840.

Wyjście wielorybów

Przyczyny spadku ceny bitcoina upatrywać można w odpływie wielorybów z giełd kryptowalut. Piątkowy dump ceny, przynajmniej w zakresie order booków, sygnalizuje gigantyczną presję sprzedaży na właścicielach najzasobniejszych portfeli. Bardzo możliwe, że bitcoinowi giganci postanowili zrealizować część zysków z październikowych wzrostów.

Jak wskazuje Gabor Gurbacs, matematyk i analityk kryptowalut, księgi zamówień na giełdach przechylają się na niedźwiedzią stronę. Podkreślił również, że mimo to sytuacja ta może się odwrócić niezwykle szybko.

Słabe wykorzystanie BTC

Transakcje bitcoina wydają się być wyjątkowo ospałe w ciągu ostatniego tygodnia. Pośrednio spowodowało to uśpienie zmian ceny. Nieużywane BTC hamowały możliwość dynamicznej zmiany ceny. Wszystkie transakcje przebiegające w sieci najpopularniejszej kryptowaluty mogą sygnalizować wzrost wolumenów.

Bitcoin jest jedyną taką kryptowalutą, która ma silną korelację między wysokością liczby transakcji w łańcuchu bloków, a zmianą ceny.

Bakkt przyspiesza!

Platforma kontraktów futures zanotowała ostatnio wzrost sprzedaży kontraktów. Całkowita wartość sprzedanych kontraktów zbliża się do wartości 1000 BTC w ciągu 24h. To nadal niewielka wartość w porównaniu do całego rynku kryptowalut. Mimo to przyczyny spadku ceny bitcoina mogą też znajdować się w tym miejscu. Poniżej zaprezentowane zostały dane pochodzące z platformy Bakkt.

Cena BTC na niebezpiecznych wodach

Istotnym elementem badania ceny najpopularniejszej kryptowaluty jest analiza wykresów. Twitterowy analityk, BitcoinCatz, zauważył:

“Nie wiem, czemu nikt o tym nie mówi, ale bitcoin znalazł się w formacji krzyża śmierci na wykresie dziennym. Ostatnim razem stało się to w marcu 2018 roku. Po tym nastąpił znaczący spadek ceny”

https://twitter.com/BitcoinCatz/status/1192806330714730496

Wyjście z tej strefy będzie wymagało zorganizowanego, dużego wysiłku.

Słabe nerwy opuszczają rynek

Zwolennikiem tej teorii jest popularny The KONG. Twierdzi on, że październikowy wzrost spowoduje testowanie poziomu $8400. 40% zmiany ceny BTC nie może pozostać bez reakcji. To właśnie w tym momencie większość słabszych kryptozawodników powinna po raz kolejny opuścić rynek, aby przygotować bitcoina na długotrwały wzrost ceny.

Bitcoin zmienny jest

Taką parafrazą najlepiej określa się króla kryptowalut. Ciężko wskazać, która z powyższych przyczyn ma największy wpływ na spadek ceny. Pewne jest natomiast to, że wszystkie te elementy odgrywają istotną rolę w kształtowaniu się obecnej sytuacji rynkowej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx