BTC 8788$ | Kiedy bitcoin leci w dół „wiedz, że coś się dzieje”

Kurs bitcoina spadł w przeciągu ostatnich kilku godzin o blisko 5%. Oczywiście nie wiadomo, co czeka nas w dalszej perspektywie.

Po gwałtownym wzroście w zeszłym miesiącu, bitcoin spada i przekracza próg 9 000 $ zmierzając dalej w kierunku południowym wykresu cenowego.

Kurs BTC zaczął spadać dość nagle. W ciągu ostatnich 24 godzin był to spadek o blisko 5%, z 9 246 USD do obecnej wartości 8788 USD.

btc usd tradingview08112019
Wykres BTC USD od TradingView

Cena Bitcoin pozostawała stabilna mniej więcej do godziny 2:00 rano UTC. Potem zniżyła się do poziomu 9 000 $, na którym utrzymywała się przez trzy godziny. Jednakże w przeciągu ostatnich dwóch godzin kurs spadł jeszcze niżej, w pewnym momencie obniżając się o 100 USD w ciągu kilku minut. Nie jest jasne, czy BTC zatrzyma się na tym poziomie, czy będzie kontynuował spadki.

Ruch spadkowy BTC nie jest z pewnością tym, czego mogliśmy spodziewać się po ostatnich wzrostach. Przypomnijmy, że 25 października, po przemówieniu prezydenta Chin Xi Jinpinga na temat zalet technologii blockchain, kurs „króla kryptowalut” wzrósł o 40%. Kiedy tak się stało, cena bitcoina wzrosła z 7500 USD do prawie 10 000 USD za monetę. W obecnej chwili euforia nieco ostygła. Czy przebicie przez cenę BTC poziomu 9000 USD będzie oznaczać dalsze spadki, przekonamy się zapewne w niezbyt dalekiej przyszłości.

Jakie są Wasze odczucia na temat bieżącej sytuacji na rynku? Czy kurs bitcoina spadnie jeszcze niżej? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx