Analiza Techniczna Rynku Kryptowalut #9 | Analiza BTC, BTC.D, ETH, LTC, TRX, XRP, IOTA.

3 148

Witajcie poniedziałkowej analizie technicznej rynku kryptowalut!

Jak co tydzień przeanalizuje dla Was Bitcoina w parze do dolara amerykańskiego. Sprawdzę jak wygląda udział Bitcoina w całym rynku kryptowalut. Ponadto sprawdzę pięć walorów, które wybraliście w ankiecie na Facebookowym profilu Altcoin Polska. Jeśli chcecie mieć wpływ na przedmiot wykonywanej przeze mnie analizy, głosujcie na swoje ulubione krytowaluty w kolejnych ankietach.

Przypominam, że można się ze mną kontaktować pocztą e mail pod adresem [email protected]

Pamiętajcie także, że pod każdym obrazkiem umieszczony jest link przekierowujący bezpośrednio do Trading View.

No to zaczynamy!

BTC.D:

Indeks prezentujący udział Bitcoina w rynku kryptowalut wynosi obecnie 69,69 procent. O ile sama analiza nie zmieniła się od ubiegłego tygodnia, o tyle widać, że wskaźnik po osiągnięciu jednym dynamicznym wzrostem poziomu 71% odbił się od miejsca w którym zachowany jest stosunek korekty 1:1 i od tamtego czasu, podąża nadal zgodnie z trendem spadkowym. Ciekawym spostrzeżeniem jest to, że na tym wykresie brakuje wielokrotnego testowania poziomów dla zwrotu akcji. Najczęściej występuje jedno uderzenie, jeden zwrot i zmiana kierunku. Podsumowując analiza długo terminowa utrzymana, kierunek na południe, aż do chwili wybicia nowego niższego dołka i zejścia poniżej 67 %.

Analiza udziału BTC w rynku
Analiza BTC.D

BTC:

Bitcoin od ubiegło poniedziałkowej analizy prezentuje tylko i wyłącznie nudę. Cena po gwałtownym wzroście zatrzymała się w strefie oporu zlokalizowaną między 10400 a 10950 usd. Od tego czasu rynek odreagowuje tak gwałtowny wzrost korektą, która wg mnie powinna zamienić się w impuls a jego zadaniem będzie wybicie nowego dołka i zaliczenie klastra na 61,8 ( a może i na 66,7). Na pewno nie stanie się to w jeden dzień. W tej chwili na wykresie można zauważyć kanał spadkowy dla ceny, którego dolnym ograniczaniem jest wyznaczona wcześniej linia trendu spadkowego.

Wygląda to tak, jakby w zupełnie naturalny sposób cena testowała tę linie od drugiej strony po wcześniejszym przebiciu. Często jest to naturalne dla dalszych wzrostów. Powtarzam, jednak: nawet jeśli taki wzrost teraz nastąpi, to i tak nie jest to jeszcze zmiana trendu, a cena powinna wrócić do poziomu minimum 7226 USD ( Coinabase ) bo właśnie tam powstał niedokończony interes o którym pisałem w ubiegłym tygodniu. Oczywiście „z tyłu głowy” dopuszczam sytuację w której moja analiza jest błędna i silny trend wzrostowy jaki towarzyszy Bitcoinowi od wielu lat może zniszczyć fundamenty analizy technicznej, dlatego sam nie podejmuje żadnych transakcji w tym miejscu. Nadal prowadzę swoją pozycję na SELL, którą pokazuję co tydzień w nagraniu wideo. Jeszcze jedno. Analiza BTC zbiega mi się z trwającą korektą w BTC.D. W jednym i w drugim przypadku aż się prosi o nowy dołek 🙂

analiza btc bitcoin
Analiza BTC

ETH:

Etherum nadal zachowuje się bardzo technicznie i nadal pozostawia otwartą furtkę na lokalny ruch w obie strony. Tzn. z jednej strony mamy układające się coraz wyżej dołki i szczyty. Z drugiej strony lokalny trend wzrostowy (zielona linia) został już przetestowany od drugiej strony i zbiegło się to jako falsebreak dla poziomu zakończenia korekty 61,8. Dlatego dodając do tego trwający od dłuższego czasu trend spadkowy, tu również widzę zjazd ceny poniżej dołka z okolic 152 USD. Kolejny poziom dla zatrzymania fali A znajduje się idealnie na 140 USD. Tym bardziej nie wolno zapomnieć gdzie ETH znajduje się w dłuższej perspektywie. Mamy zbliżające się zakończenie fali A korekty, trend spadkowy słabnie. Przed nami fala B korekty a więc fala wzrostowa 🙂

Analiza ETH.
Analiza ETH

LTC:

Cieszę się, że wybraliście Litecoina w ankiecie, bo faktycznie długo tu nie zaglądaliśmy. Litecoin mimo swoich podobieństw w zachowaniu do Etherum wykazuje także pewne różnice. Fundamentalnie wyróżnia go zaliczony niedawno halving. Na wykresie widać, że zejście fali A zaliczyło drugi poziom zatrzymania. Obserwując wysoki, tygodniowy interwał, szukałbym formacji wzrostów jako potwierdzenia zakończenia fali A w pięciofalowym zejściu. Schodząc na mniejszy interwał, chciałbym zobaczyć czytelną pięciofalową strukturę kończącej spadki fali V. Niestety tych dwóch ostatnich czynników nadal nie widzę na wykresie. I to jest cecha wspólna dla zachowania ceny ETH i LTC. Dlatego nadal będę obserwował wykres LTC na interwale tygodniowym w oczekiwaniu na powiedzenie zakończenia fali V i rozpoczęcia wzrostowej fali B korekty.

Analiza LTC
Analiza LTC

TRX:

Przyznaję, że nie do końca rozumiem Waszą potrzebę ciągłego analizowania TRX i IOTA, lecz szanuję Wasz wybór, dlatego przyjrzyjmy się tym walorom.

TRX jest „podwójnie” narażony na spadki. Wynika to z krótko i długoterminowego trendu. W obu przypadkach widzę falę piątą, która schodząc poniżej 0.01124 USD zamknie cały układ. Mogę tylko przypuszczać, że cena mogła by osiągnąć równą wartość 0.01 USD ( czarna linia ) Wynika to z tzw. innych zasad analizy technicznej. Patrząc od drugiej strony, dopóki nie zobaczę wybicia poziomów overbalance (żółte linie) trudno będzie mi zaakceptować zmianę trendu. Choć przyznaję, że jeśli cena osiągnie poziom jednego centa, rozważę zakup TRX !!!

analiza TRON TRX
Analiza TRX

IOTA:

W sytuacji IOTA, trend spadkowy jest strasznie smutny, jeśli można to tak nazwać. Po pierwsze IOTA nie specjalnie zareagowała wzrostami podczas ostatniego wybicia ceny BTC. Po drugie, choć już Wam o tym pisałem, poziomy overbalance są tak wysoko, że zakładając hipotetycznie wzrosty, zmianę trendu mogę potwierdzić dopiero wtedy, gdy ten się już praktycznie będzie kończył….. Oczywiście wizja fundamentalna tego waloru jest bardzo przyjemna i nawet pasuje do kierunku w którym podąża świat. Sam tego nie rozumiem. Gdyby ktoś jednak siłą zmusił mnie do analizowania IOTY, uznałbym, że o jakichkolwiek wzrostach (tylko chwilowych) mogę pomyśleć wtedy, gdy cena wybije lokalny opór (żółty prostokąt) i dalej przetnie pierwszą i drugą linię overbalance’u (żółte linie). To tyle….

Analiza IOTA
Wykres IOTA

XRP;

XRP w przeciwieństwie do TRX i IOTA znajduje się w pierwszej dziesiątce kapitalizacji Coinmarketcap.com. Daję to pewną przewagę temu walorowi. Obserwując duży, tygodniowy interwał, można zauważyć, że cena konsoliduje się w przedziale między 0,21 a 0,29 USD tak, jakby dawała wielokrotną szansę na zakup przed „odpaleniem rakiety”. Możemy mieć tylko nadzieję, ze zespół developerski Ripple nie będzie bez końca zalewał rynku kolejnymi porcjami sprzedaży XRP, bo jeśli tak będzie, to na odpalenie tej rakiety przyjdzie nam długo poczekać. Póki co analiza techniczna potwierdza moją tezę, że do dna już niewiele zostało, a % do szczytu, lub też minimum fali B ( czarna linia) jest imponujący. Dlatego w tym walorze nie jest istotne pytanie „czy” tylko „kiedy”. Tego niestety nie wiem. Też czekam i przetrzymuję niewielką stratę.

PS. Zwolennikom XRP polecam obserwować jego relację do BTC. Tam bardzo technicznie cena już zaczęła podążać na północ. Trudno w tej chwili jednoznacznie ocenić czy jest to chwilowy wzrost (korekta spadków), czy raczej budujący się długo trwały trend.

Analiza XRP
Analiza XRP

Zaliczyliśmy wszystkie z top 5 wybranych przez Was w ankiecie kryptowalut.

Oczywiście zapraszam Wszystkich na analizę wideo jeszcze w tym tygodniu. Jeśli chcecie otrzymać powiadomienie gdy film zostanie opublikowany, musicie zasubskrybować kanał You Tube Bithub.pl

PS: Na zakończenie.; w ostatniej ankiecie nie wybraliście Binance Coina dlatego nie analizuję go, skoro nie ma takiej potrzeby. Dodam tylko, że BNB nadal jest HOT 🙂 aż parzy!

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze