Przeglądarka Opera wprowadza możliwość kupna Ethereum

źródlo: pixabay.com
1 862

Zespół tworzący przeglądarkę internetową Opera już w zeszłym roku informował o szerokich planach dot. wdrażania kryptowalut. Jak informuje Opera, Mobilna wersja przeglądarki wprowadziła możliwość zakupu kryptowaluty Ethereum (ETH) przez swoich użytkowników ze Skandynawii. Nastąpiło to dzięki partnerstwu z firmą maklerską Safello, a klienci w Szwecji, Norwegii i Danii będą teraz mogli łatwo doładować swój portfel Ethereum. Ponadto nie ma podanych informacji o planach rozszerzenia usługi poza Skandynawię.

Przeglądarka wprowadza funkcję kupna kryptowalut dla użytkowników „Web 3-Ready” (najnowszej wersji Opery) w Szwecji, Norwegii i Danii. Opera posiada już wbudowany portfel kryptograficzny dla systemu Android, który obsługuje Ethereum i zdecentralizowane aplikacje dApps. Zostało to urzeczywistnione poprzez nową współpracę Opery z firmą brokerską Safello. Zgodnie z oświadczeniem Opery, przedsiębiorstwo jest zarejestrowane przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA) w Szwecji.

„Uważamy, że następna ważna faza krypto będzie pochodzić z praktycznego użycia i aby osiągnąć szersze zastosowanie, musi być łatwa do kupienia i łatwa w użyciu. Uważamy, że przeglądarka będzie punktem wyjścia dla tego rodzaju przypadków. Dzięki naszej współpracy z Safello, robimy kolejny krok w kierunku tej wizji.” – powiedział Charles Hamel, project manager w Operze

Opera kryptowaluty
źródło: https://press.opera.com/2019/02/06/opera-crypto-top-up/

Zakup kryptowaluty w 60 sekund

Jak informuje Opera, Safello weryfikuje tożsamość użytkowników za pomocą BankID (Szwecja) i NemID (Dania). Użytkownicy mogą również korzystać z płatności z pomocą kart kredytowych oraz przelewów za pośrednictwem zaufanych sieci płatności, takich jak Swish w Szwecji. Zgodnie z oświadczeniem zespołu, Ethereum będzie można nabyć w zaledwie 60 sekund. Ponadto klienci ze Szwecji otrzymają rabat na podatek od transakcji w wysokości 2.5%.

„Przez pewien czas użytkownicy w Szwecji otrzymają zniżkową opłatę w wysokości 2,5% od Safello.” – dodał Charles Hamel

Opera i początek przygody z kryptowalutami

O pierwszych zmaganiach z rynkiem kryptowalut, Opera poinformowała w lipcu ubiegłego roku. Wówczas, zespół Opery pracował nad utworzeniem i implementacją autorskiego portfela kryptograficznego. Zespół Opery ogłosił 11 lipca 2018 roku, iż dodana zostanie aplikacja portfela dla systemu Android. Dzięki temu, przeglądarka stała się pierwszym dostawcą, który udostępnił portfel wbudowany w przeglądarkę sieciową. Opera uruchomiła portfel podczas wydania przeglądarki „Web 3-ready” na Androida, w grudniu zeszłego roku. Produkt obsługuje Ethereum oraz inne tokeny standardu ERC-20.

Co sądzicie o działaniach Opery w sferze kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze