Opera wprowadza własny portfel kryptowalutowy. Chcą kryptowalut jako rzeczywistych płatności

źródło: pixabay.com
1 622

Kryptowaluty coraz bardziej zostają doceniane przez developerów oprogramowań i przeglądarek internetowych. Opera, darmowa przeglądarka internetowa, tworzona i rozwijana przez norweską firmę Opera Software ASA utworzyła własny portfel kryptowalutowy dla użytkowników platformy. Zespół Opery ogłosił wczoraj,  tj. 11 lipca, iż dodana zostanie aplikacja portfela dla systemu Android. Dzięki temu, przeglądarka staje się pierwszym dostawcą, który udostępnia portfel kryptowalutowy wbudowany w swoją ofertę przeglądarki.

Coraz częściej widzimy udoskonalanie i wdrażanie nowych możliwości w obrębie przechowywania walut cyfrowych. Portfele udostępniane dzięki rozszerzeniom przeglądarek tj. Google Chrome pozwalają użytkownikom na jeszcze szybsze i sprawniejsze korzystanie z własnych kryptowalut. Nowy portfel firmy integruje się z interfejsem Ethereum Web3 API, co oznacza, że ​​jest zgodny z najnowszą wersją platformy Ethereum.

Funkcja nazwana jest „Crypto Wallet”  i jest obecnie dostępna jako wersja beta przeglądarki Opera dla Androida. Jednakże, osoby posiadające bardziej egzotyczne tokeny, muszą często szukać denerwujących rozszerzeń lub używać wielu portfeli do przeprowadzania transakcji. Wersja portfela ma pozwolić na trzymanie środków zarówno w znanych kryptowalutach, jak i innych niszowych tokenach.

opera
źródło: https://blogs.opera.com/mobile/2018/07/opera-launches-first-browser-with-built-in-crypto-wallet/

„Stając się pierwszą dużą przeglądarką, która otwiera się na Web 3.0, chcielibyśmy przyczynić się do zwiększenia dostępności Internetu „przyszłości”. Mamy nadzieję, że przyspieszy to przejście kryptowalut od spekulacji i inwestycji do wykorzystania w rzeczywistych płatnościach. Również jako transakcje w codziennym życiu naszych użytkowników” – oświadczył zespół przeglądarki

Oprócz możliwości wysyłania pieniędzy z portfela do portfela i interakcji z Dappami (zdecentralizowanymi aplikacjami), Opera obsługiwać będzie teraz płatności online z użyciem kryptowalut, z myślą o wsparciu dla szerokiej gamy sklepów online. Użytkownicy, którzy zdecydują się zapłacić za zamówienie za pomocą kryptowalut obsługując platformę Coinbase , otrzymają okno dialogowe żądania zapłaty, prosząc ich o autentyczny podpis online. Płatność zostanie następnie podpisana i przesłana bezpośrednio z przeglądarki i sfinalizowana.

Do tej pory portfele kryptowalutowe były dostępne jako konta w witrynach stron trzecich, jako aplikacje zainstalowane lokalnie lub jako rozszerzenia przeglądarki. Oprócz tego, że jest dostępny w szanowanej przeglądarce internetowej, nowy portfel Opery działa inaczej na innym froncie niż klasyczne portfele – większe bezpieczeństwo.

„Typowe portfele wymagają od użytkownika tworzenia kodów PIN lub haseł. Opera zamiast tego opiera się na bezpiecznej blokadzie systemu Android, aby podpisywać transakcje i aby użytkownicy nie musieli zapamiętywać nowych kodów do korzystania z portfela” – powiedział przedstawiciel Opery.

Co sądzicie o nowym portfelu od Opery? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze