Przegląd rynku – Bithub.pl – Nifty news

21 lipca kurs Bitcoina lekko spada o około 1% po solidnych wzrostach od ponad miesiąca kiedy to 18 czerwca zaliczył dołek na poziomie 17 600 $. Dzisiejszy kurs wynosi 22 900 $ a przewidywania co do dalszych poziomów głównej kryptowaluty nie są jednoznaczne. Część analityków wróży ponowny spadek już od teraz a część przewiduje poważną korektę po osiągnięciu co najmniej 28 000 $. Dzisiejsza korekta na kursie Bitcoina związana jest z informacją o sprzedaży w Q2 przez Teslę dużego pakietu posiadanych przez siebie BTC o wartości 936 mln $.

Etherum po bardzo solidnych wzrostach od dołka na poziomie 880 $ traci dzisiaj 2 % i jest notowany po 1489 $.

ApeCoin także zalicza spadek o 1,77 % i kosztuje 5,77 co może być dobrą okazja do akumulacji.

Pozostałe kryptowaluty w większości podążają za Bitcoinem i lekką tracą na dzisiejszej sesji.

Złoto przeżywa trudne chwile i jest wyceniane dzisiaj poniżej 1700 $ za uncję co grozi jeszcze większym spadkiem wartości szlachetnego metalu. Obecny kurs to 1688 $ i jest to najniższy poziom od 11 miesięcy i wszystko wskazuje na to, że złoto weszło w trend niedźwiedzi.

Ropa naftowa również traci na wartości i jest wyceniana na 97,43 $ za baryłkę.

DXY cały czas prezentuje siłę i jego dzisiejszy poziom to 107,12

WIG20 traci 0,8 % i wynosi 1681

Harmonogram istotnych wydarzeń dla rynku kryptowalut:

21.07.2022 – Decyzja w sprawie stóp procentowych ECB

26.07.2022 – Raport finansowy Q2 Google, Microsoft

27.07.2022 – 20:00 Decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych

27.07.2022 – Raport finansowy Q2 Facebook

28.07.2022 – 14:30 PKP USA

28.07.2022 – Raport finansowy Q2 Apple

29.07.2022 – 11:00 PKB Strefa EURO

04.08.2022 – Raport finansowy Q2 – Amazon, Square, Mictrostrategy

16.08.2022 – Raport finansowy Q2 – Walmart

NIFTY NEWS

Hodler BAYC traci 100 ETH kiedy sprzedaż domeny nie doszła do skutku

Spadek sprzedaży – NFT Nickelodeon wskoczył na drugie miejsce na 24-godzinnym wykresie wolumenu sprzedaży OpenSea, a były animator Simpsona Erick Tran pracuje nad animowanym serialem NFT.

Główny hodler niewymiennych tokenów (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) stracił 100 Ether (ETH) o wartości 150 000 USD w wyniku żartobliwej oferty na jego zarejestrowanej domenie Ethereum Name Service (ENS).

Wieloryb NFT, który jest właścicielem 57 transakcji BAYC NFT napisał w środę na domenie ENS „przestań robić-fałszywe-licytacje” (“stop-doing-fake-bids-its-honestly-lame-my-guy.eth”) przy użyciu alternatywnego portfela.

Ten ruch był częścią memu omawianego z innymi kolekcjonerami NFT w społeczności, w którym próbował licytować konto EnsBidsBot do tweetowania za kwotę 100 ETH na domenie ENS, a wszystko było żartem.

Jednak po tym, jak jego domena ENS faktycznie otrzymała ofertę w wysokości 1,9 ETH lub 2900 USD, franklinisbored natychmiast zaakceptował ofertę, ale zapomniał wycofać własną fejkową ofertę 100 ETH, którą złożył wcześniej.

Opowiadając ten ruch na Twitterze, podkreślił śmieszność sytuacji, zauważając, że „jest to błąd, którego nie wyobrażał sobie, aby ktokolwiek inny go popełnił”

„Świętowałem swój żart o sprzedaży domeny, dzieląc się łupami o wartości 100 ETH, ale we śnie o własnej chciwości zapomniałem anulować własną ofertę 100 ETH. To będzie żart stulecia. Zasługuję na wszystkie żarty i krytykę”.

ENS to protokół nazewnictwa blockchain, który umożliwia użytkownikom wpisywanie nazw jako tokenów ERC-721, które mogą łączyć się z portfelami kryptograficznymi. Stał się przydatnym narzędziem do usuwania długich automatycznych identyfikatorów adresów portfela.

Udana sprzedaż NFT Nickelodeon

Pierwsze projekty w przestrzeni NFT od ukochanego twórcy programów telewizyjnych dla dzieci, Nickelodeon, rozeszły się jak świeże bułeczki kiedy – w tym tygodniu zostało sprzedanych wszystkie 10 000 awatarów NFT.

Oferta pojawiła się we wtorek i składa się z 10 000 NFT przedstawiających 12 różnych postaci z Rugrats i Hey Arnold! z losowymi i unikalnymi cechami. Przedmioty kolekcjonerskie sprzedawano po 50 USD za sztukę, ale cena minimalna na OpenSea wzrosła od tego czasu do 0,29 ETH, czyli 440 USD w momencie pisania.

W ciągu ostatnich 24 godzin transakcje NFT firmy Nickelodeon wygenerowały drugą co do wielkości kwotę obrotu spośród dowolnego projektu notowanego na OpenSea po 1,066,05 ETH, czyli 1,6 miliona dolarów.

GameStop NFT wyprzedza Coinbase NFT

Uruchomienie marketplace NFT przez GameStop okazało się sukcesem, a platforma wygenerowała ponad dwukrotnie więcej niż łączny wolumen sprzedaży Coinbase NFT od czasu jej uruchomienia w dniu 11 lipca.

Według danych ze strony GameStop NFT i opracowanych przez Cointelegraph, platforma wygenerowała do tej pory ponad 8,6 miliona dolarów sprzedaży NFT.

Dla porównania, długo oczekiwany rynek NFT Coinbase wygenerował zaledwie 3,58 miliona dolarów, mimo że został uruchomiony w maju. Warto zauważyć, że GameStop pobiera również opłatę 2,25% od wszystkich transakcji sprzedaży NFT, podczas gdy Coinbase jeszcze nie wprowadził opłat na platformie.

GameStop NFT ma jednak długą drogę do lidera branży OpenSea, z platformą generującą 22,9 miliona dolarów tylko w ciągu ostatnich 24 godzin.

W momencie pisania tego tekstu dwa projekty na GameStop NFT wygenerowały ponad milion dolarów wolumenu sprzedaży w MetaBoy i Cyber ​​Crew [C4], po 2 miliony i 1,59 miliona dolarów za sztukę.

Animator Simpsons uruchamia serię opartą na NFT

Były animator kultowego serialu animowanego The Simpsons, Erick Tran nawiązał współpracę z opartą na blockchain firmą producencką Mogul Productions, aby wypuścić serial animowany oparty na technologii NFT, inspirowany historią Hollywood.

Film będzie się nazywać The Mogies, a towarzyszyć mu będzie kolekcja 1923 NFT, z okazji setnej rocznicy w przyszłym roku postawienia znaku Hollywood. Każdy Mogie NFT będzie przedstawiać sparodiowaną wersję słynnego hollywoodzkiego celebryty, a posiadacze tokenów otrzymają prawa własności intelektualnej do treści przedstawionych w ich NFT.

Tran i jego zespół w studiu CHAVVO pracują nad serią, a historia ma podążać za historiami parodiowanych ikon, które przedzierają się przez Hollywood. W ramach projektu zostanie również uruchomiony ekskluzywny Mogieland Metaverse dla hodlerów NFT, którzy uzyskają dostęp do korzyści, takich jak wirtualne wydarzenia na czerwonym dywanie i newsy zza kulis.

Pozostałe Nifty news:

W środę deweloper Mojang Studios z Minecrafta powiedział, że wykluczy integrację NFT, wraz z technologią blockchain jako całości, w popularnej grze o tej samej nazwie.

Biuro Etyki Rządu Stanów Zjednoczonych (OGE) wydało poradę prawną zalecającą wyższym urzędnikom państwowym ujawnienie swoich inwestycji w NFT.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx