Informacje ze świata NFT

7 364

Nifty Newsletter, 13–19 lipca – CryptoPunk sprzedaje się za 2,6 mln USD

Firma konsultingowa Verified Market Research przewidziała, że ​​rynek NFT może być wart 231 miliardów dolarów w 2030 roku, zauważając, że w nadchodzących latach rynek będzie rósł w tempie ponad 33,7%.

CryptoPunk sprzedaje się za 2,6 mln USD, ponieważ ceny minimalne dużych marek NFT rosną

CryptoPunk NFT został kupiony za 2500 Ether (ETH), o wartości 2,6 miliona dolarów w momencie zakupu. Pomimo spadku na ogólnym rynku NFT, transakcja z udziałem CryptoPunk4464 — CryptoPunk o tematyce małpy, stała się największą sprzedażą NFT od 30 dni.

Sprzedaż ta jest również czwartą największą sprzedażą kolekcji CryptoPunk wszechczasów w ETH, ale tylko 15 największą transakcją w dolarach amerykańskich ze względu na niedawny spadek ceny ETH.

Rynek NFT o wartości 231 mld USD do 2030 r.?

Raport firmy konsultingowej Verified Market Research przewiduje, że rynek NFT może urosnąć do rozmiarów o wartości 230 miliardów dolarów do 2030 roku. Zespół wycenił przestrzeń NFT na 11,3 miliarda dolarów w 2021 roku i zauważył, że rynek będzie rósł w tempie 33,7% w ciągu najbliższych kilku lat.

Patrząc na kluczowe czynniki w tej przestrzeni, naukowcy zidentyfikowali sektor gier jako jeden z obszarów, które skłoniły do ​​przyjęcia NFT. Odnotowując projekty takie jak Enjin i Axie Infinity, badania wykazały, że gry znacząco przyczyniły się do przyjęcia NFT.

Biograficzny projekt NFT Billa Murraya, który będzie miał premierę w Coinbase

Amerykański aktor i komik Bill Murray nawiązał współpracę z platformą NFT wymiany kryptowalut Coinbase, aby wydać kolekcję NFT zawierającą 1000 elementów. Podkreślił, że zawiera porady, wspomnienia i „Murray-isms”.

Według Coinbase aktor i jego syn dokładnie sprawdzili, zredagowali i zatwierdzili każdą historię w kolekcji. Duet współpracował z autorem Johnem Resigiem, aby stworzyć kontekst z historiami.

Rozpoczyna się demo Otherside Metaverse z udziałem 4500 uczestników

Demo Otherside Metaverse w dniu 16 lipca zostało otwarte dla właścicieli gruntów z Otherdeed NFT, nazwanych „Voyagers”. Wydarzenie było sukcesem, ponieważ wielu uczestników wyszło na Twittera, aby wyrazić swoje zadowolenie z tego doświadczenia.

Podczas demonstracji Voyagers weszli do wirtualnego lobby, a następnie podążyli za ogromną Bored Ape do kolorowego portalu do Otherside Metaverse. Gdy Voyagers dotarli do Biogenicznego Bagna, skierowali się w stronę centralnego stadionu, umożliwiając uczestnikom poznanie funkcjonalności swoich awatarów.

Koszule Old Navy BAYC, drogie whisky NFT, wydawnictwa Sandbox

Firma odzieżowa Old Navy wypuściła nową koszulkę z BAYC #7285, która kosztuje 19,95 USD. Podczas gdy niektórzy kwestionowali ten ruch, inni cieszyli się, że ich ulubiona kolekcja NFT zyskuje na popularności. Tymczasem 52-letnia butelka whisky wyprodukowana w Japonii jest sprzedawana jako NFT z ceną wywoławczą 62 ETH, czyli 75 000 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze