Czy rajd pod Ethereum Merge będzie kontynuowany ? Niekoniecznie

Czy rajd na Ethereum Merge będzie kontynuowany, czy jest to pułapka na byki?

ETH zyskał 48% w ciągu ostatniego tygodnia, pozostawiając większość swoich kryptowalutowych braci w tyle – choć wciąż przed nami są ryzykowne dni, biorąc pod uwagę wciąż działające czynniki makroekonomiczne.

Ethereum osiąga lepsze wyniki niż szerszy rynek kryptowalut w miarę zbliżania się wyczekiwanego Merge, ale szerszy obraz wciąż jest w dużej mierze niedźwiedzi.

Ethereum (ETH) zyskał aż 48% w ciągu ostatnich siedmiu dni, przewyższając swojego starszego brata Bitcoina, któremu w tym samym okresie udało się osiągnąć zaledwie 19%. Wzrósł również o 66% w stosunku od dna cyklu rynkowego 918 USD w dniu 19 czerwca, osiągając obecną cenę 1549 USD.

Jednak obecny rajd Ethereum może być pułapką na byki przy ciemniejących chmurach makroekonomicznych. Pułapka na byki jest sygnałem wskazującym, że trend spadkowy w aktywach kryptograficznych odwrócił się i zmierza w górę, podczas gdy w rzeczywistości będzie kontynuowany w dół.

Główny czynnik napędzający niedawną dynamikę aktywa był powiązany z informacjami dotyczącymi ostatecznego przejścia na proof of staek, który zaplanowano na 19 września.

Połączenie zmniejszy zużycie energii w sieci o ponad 99%. Niekoniecznie jednak znacznie obniży to opłaty transakcyjne, ponieważ nastąpi to, gdy skalowanie odbędzie się za pomocą shardingu, co jest oczekiwane w przyszłym roku.

19 lipca raport Coinbase na temat Merge wyjaśnił, że następnym ważnym krokiem i ostatnią próbą generalną jest połączenie testnetu Goerli, które zostało zaplanowane na 11 sierpnia.

Goerli to najbardziej przetestowane w boju środowisko Ethereum z największą aktywnością użytkowników i najbliższą symulacją rzeczywistości.

„Chociaż główne ulepszenie jest podstawowym czynnikiem wpływającym na obecne nastroje na rynku Ethereum, aktywa nadal tracą 68% w porównaniu z rekordowym poziomem z listopada 2021 roku” — Crypto Diamond (@ImCryptoDimond) 19 lipca 2022

Pojawiły się również obawy, że znaczna ilość ETH może zalać rynek po połączeniu i uwolnieniu go z inteligentnych kontraktów.

Jednak dyrektor ds. badań w 21Shares, Eliézer Ndinga, powiedział, że jest to mało prawdopodobne:

„Wycofanie Etherum nastąpi dopiero 6-12 miesięcy po połączeniu po aktualizacji Szanghaju. Wypłaty będą ograniczone do sześciu weryfikatorów lub ~ 6 minut, aby uniknąć działań bankowych i zapewnić bezpieczeństwo sieci”.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Findera, przeprowadzone przed ostatnim rajdem, mówi, że nadal istnieje wiele negatywnych nastrojów dotyczących krótkoterminowych cen Ethereum.

Panel 54 ekspertów z branży uznał, że do końca 2022 r. ETH będzie wart 1711 USD, a do 2025 r. wzrośnie do 5739 USD, a do 2030 r. osiągnie poziom 14 412 USD. Uważają jednak, że przed końcem roku spadnie do 675 USD.

Finder powiedział, że istnieje kilka czynników makroekonomicznych, które mogą spowodować odwrót kursu Etherum i pozostałych kryptowalut. Oczekuje się, że Rezerwa Federalna USA ponownie podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych podczas posiedzenia w dniach 26-27 lipca, co jest generalnie negatywne dla rynku kryptowalut. Jeśli Bitcoin zanurkuje, Ethereum z pewnością podąży za nim.

Dodatkowo, amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych (BEA) opublikuje swoje wcześniejsze szacunki wzrostu PKB w drugim kwartale 28 lipca. Kolejny ujemny kwartał, który jest oczekiwany, będzie oznaczał, że kraj znajduje się w technicznej recesji, która również jest bardzo zła dla aktywów obarczonych ryzykiem, takie jak Ethereum.

Kurs Etherum obecnie to 1560 USD.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx