Portfel kryptowalut w WhatsApp, Telegram, FB Messenger i SMS!

2 363
Wuabit stworzył portfel kryptowalut dedykowany popularnym aplikacjom tekstowym w oparciu o API biznesowe tychże aplikacji. Na początek zespół koncentruje się na uruchomieniu portfela w aplikacji WhatsApp od Facebooka, lecz w przyszłości dojdą i inne aplikacje wraz z SMS.Portfel kryptowalut Wuabit

Niezależny, stacjonujący w Hiszpanii kryptowalutowy startup Wuabit pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym swobodny przepływ kryptowalut przez aplikacje do czatu.

Opracowywany portfel kryptowalut będzie działał na zasadzie prostych komend, krótkich wiadomości wymienianych z chat botem (“software agent”). Założyciel, CEO i CTO projektu, Manuel Polo powiedział w wywiadzie dla Cryptonews.com, że do WhatsApp zostanie dodany interfejs poprzez szeroko dostępne API. Chat bot jest wspierany przez AI (sztuczną inteligencję), a za pomocą krótkich komend: “Send”, “Receive”, “Balance” będziemy posługiwać się naszym portfelem.Polo dodaje:

Chatbot może zapytać o hasło dostępu, i wysłać OTP (one time password) do innego kanału (np. poprzez SMS).Założyciel także podkreśla, że jeśli popełnimy błąd w pisowni, to nic się nie dzieje:

Kiedy popełnisz błąd bądź napiszesz coś niezgodnego z zaprogramowanym umysłem chatbota, on po prostu da Ci o tym znać.

.

Krypto Czat

Aplikacje, które są na celowniku Wuabit to w pierwszej kolejności WhatsApp, następnie Telegram, Facebook Messenger i Viber. Również SMSy mają działać w tym systemie.

whatsapp
Kryptowaluty, które z kolei mają być obsługiwane przez portfel kryptowalut Wuabit to: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin, Dash, Ethereum i Tron. Zapewne, o ile nie stwarza to bariery technicznej, więcej kryptowalut zostanie dodanych w przyszłości, po fazie testowej.

CEO projektu zapowiedział, że planują uruchomić publiczną betę portfela w kwietniu, podczas której będzie obowiązywał bezwartościowy BTCt.

Wuabit

Projekt jest w fazie MVP (minimum viable product), pierwszej wersji produktu, którą deweloper finansuje z prywatnych funduszy. Wuabit prowadzi już rozmowy z inwestorami indywidualnymi w celu wsparcia projektu, lecz docelowo usługa ma zarabiać na siebie.

“Tam będą usługi premium i prowizje w usłudze,” – Polo podkreśla, nie uszczegółowiając.

Regulacje mogą okazać się olbrzymią przeszkodą, lecz Polo wyjaśnia:

To zależy od lokalnych praw w związku z przekazem pieniądza, ale dopóki nie będziemy przetrzymywać funduszy naszych klientów, jesteśmy bezpieczni. Niezależnie od tego, planujemy starać się o licencję pieniądza, aby móc rozwijać więcej atrakcyjnych usług,Idea Wuabit Wallet polega na zaszyfrowanych konwersacjach end-to-end, z telefonu na serwery backend, które nie przechowują kluczy prywatnych. Prawie wszystkie środki są przechowywane offline (cold wallet), z wyjątkiem drobnych środków na bieżące transakcje (hot wallet).

Jak Wam się podoba idea portfela kryptowalut Wuabit? Jak chętnie przekazywalibyście sobie środki, kryptowaluty przez aplikację WhatsApp? Zapraszamy do komentowania poniżej!

Komentarze