Ponad 90% konsumentów jest ciekawych Metaverse

Metaverse to krok w przyszłość
5 182

Najnowszy raport Capgemini dowodzi, że aż 9/10 konsumentów chce poznać Metaverse

Rynek kryptowalut, a co za tym idzie wszystkie jego trendy, jak między innymi Metaverse, znajduje się obecnie w głębokiej bessie. Na taki stan rzeczy złożyło się oczywiście kilka czynników. Z tych globalnych możemy wyróżnić w szczególności kiepską kondycję „światowej” gospodarki, na czele z jakżeby inaczej, USA. Branża staje się jednak coraz bardziej samodzielna i może poszczycić się także własnymi zawirowaniami. Najgłośniejszą aferą ostatniego czasu jest niewątpliwie upadek FTX i ponad 130 powiązanych z giełdą spółek. Swoją drogą Sam Bankman-Fried przemawiał ostatnio podczas dużej konferencji za pośrednictwem Twittera. Wygląda na to, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Pomijając jednak wszystkie wspomniane rzeczy, okazuje się że konsumenci w dalszym ciągu, pomimo niesprzyjających warunków są zainteresowani rozwojem i eksploracją branży kryptowalut, a w szczególności alternatywnej rzeczywistości Metaverse.

Konsumenci zdają sobie sprawę z użyteczności Metaverse

Według danych z nowej ankiety przeprowadzonej przez Capgemini, doradcę do spraw strategii biznesowej i technologicznej, prawie każdy konsument spodziewa się, że Metaverse wpłynie na jego interakcję z markami i innymi osobami. Dotyczy to również organizacji, ponieważ 7 na 10 uważa, że alternatywna rzeczywistość i immersyjne doświadczenia będą wyróżnikiem rynku pod względem zainteresowania klientów. Już teraz gogle VR i możliwość zanurzenia się w inny świat cieszą się sporą popularnością, jednakże głównie wśród graczy. W raporcie przeprowadzono badanie wśród 8000 konsumentów i 1000 organizacji w 12 różnych państwach z różnych części świata, by lepiej zrozumieć zainteresowanie i potencjalny wpływ Metaverse na naszą przyszłość i życie ludzi.

Sprawdź też: Kraken zapłaci za naruszenie sankcji

Niewielka część badanych miała już styczność z alternatywną rzeczywistością

W grupie badawczej znalazło się 380 osób, które określiły siebie samych jako „doświadczeni z Metaverse”, z czego 3/4 stwierdziło, że nadal aktywnie uczestniczą w tym trendzie. Ponadto, dane ujawniły że aż 93% ankietowanych jest zainteresowanych alternatywną rzeczywistością. Ponad połowa zadeklarowała, że na pewno skorzysta z możliwości zanurzenia się cyfrowym świecie, jeśli tylko stanie się on dla nich bardziej dostępny. Wydaje się, że to podsumowanie jest kluczem do określania aktualnej sytuacji rynku kryptowalut. Adopcja wciąż postępuje, ale nie jesteśmy jeszcze na etapie globalnej znajomości z technologią blockchain, i wydaje się że jeszcze kilka lub kilkanaście ładnych lat zajmie nam osiągnięcie tego stanu rzeczy. Jak jednak widać, potencjał jest ogromny, a korzyści powinny być wymierne.

Komentarze