Pomnożyć kapitał 200 razy na kryptowalutach – to nie jest normalne !

9 282

Mike Novogratz ostrzega, że ​​200-krotne zwroty z kryptowalut „nie są normalne”.

Były LUNAtic Mike Novogratz powiedział inwestorom kryptograficznym, że potężne zwroty z kapitału jakie można obserwować w przestrzeni kryptograficznej są po prostu nie do utrzymania.

Mike Novogratz, miliarder założyciel firmy zarządzającej aktywami kryptograficznymi Galaxy Digital, ostrzegł, że uzyskanie ponad 200-krotnych zwrotów z inwestycji w kryptowaluty jest po prostu „nie normalne”.

Przemawiając w środę na Christie’s Art + Tech Summit w Nowym Jorku, Novogratz ostrzegł słuchaczy przed gwałtowną zmiennością branży kryptograficznej.

„Miałem przyjaciół, którzy kupili dużo kryptowalut i to zmieniło ich życie – facetów, którzy nie zarobili w swojej pracy dużo pieniędzy, ale nagle mieli 5 milionów dolarów wartości netto w krypto” – powiedział Novogratz.

„Potrząsnąłem nimi i sprawiłem, że spojrzeli mi w oczy, [i] powiedziałem im

„ Musisz sprzedać połowę lub dwie trzecie tego, nie jest normalne, aby zarobić 200 razy więcej pieniędzy”.

Zaproponował wprowadzenie dalszej ostrożności, mówiąc, że „nie każdy jest stworzony do bycia inwestorem”, ponieważ zbyt często chciwość przeszkadza racjonalnemu myśleniu.

Novogratz nie krępował się krytykując branżę kryptograficzną. We wtorek dał upust swoim frustracjom związanym z nieudolnością i złymi praktykami w sektorze, które niedawno wyszły na jaw u uczestników Bloomberg Crypto Summit.

To frustrujące jak cholera, ponieważ czasami cała branża wygląda jak banda idiotów”, powiedział.

Jego dezaprobata dla niektórych praktyk w przestrzeni kryptowalut, pojawia się niecałe dwa miesiące po katastrofalnym załamaniu ekosystemu Terra (LUNA), co spowodowało katastrofalne załamanie rynku i wyparowanie o około 50 miliardów dolarów z przestrzeni aktywów cyfrowych.

Jak było już po wszystkim Novogratz, znany przecież zwolennik projektu Terra, który słynie z tatuażu o tematyce księżycowej, napisał w maju list otwarty, mówiąc swoim zwolennikom, że:

„Mój tatuaż będzie stałym przypomnieniem, że inwestowanie w przedsięwzięcia wymaga pokory ”.

Chociaż postawa Novogratza może wydawać się bardziej pesymistyczna niż zwykle, zwłaszcza w połączeniu z ostatnimi zawirowaniami na rynku, ostatecznie wierzy on, że technologia oparta na blockchain stopniowo stanie się fundamentalną częścią przyszłości współczesnego świata.

„W ciągu następnej dekady Web3 i blockchainy zmienią branże, społeczności i internet, zacierając granice między naszą fizyczną i cyfrową rzeczywistością” – powiedział.

Novogratz dużo stracił wierząc w Lune i ufając Do Kwonowi. Ale jego samokrytyka i pokorne podejście do rynku oraz inwestycji zasługują na uznanie. Nie dziwię się, że został miliarderem.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze