Poczta Polska żąda 50 000 PLN od giełdy kryptowalut BitBay

źródło: pixabay.com
10 614

W ostatnich dniach informowaliśmy o rozpoczęciu współpracy między giełdą kryptowalut BitBay, a spółką Skarbu Państwa – Pocztą Polską. Zgodnie z doniesieniami Pulsu Biznesu, Poczta Polska odcina się od giełdy i żąda natychmiastowego zaprzestania używania znaku towarowego firmy. Spółka domaga się przeprosin w formie pisemnej, a także wypłacenia zadośćuczynienia w wysokości 50 000 PLN na rachunek Fundacji Pocztowy Dar, a także 200 zł za każdą godzinę wizerunku znaku towarowego (począwszy od 13.00 14 marca 2019 r), informuje Puls Biznesu. 

Poczta Polska zarzuca właścicielowi giełdy (Pinewood Holding) naruszenie dóbr osobistych i wzywa do przeprosin, a także wypłacenia kary. W innym przypadku, spółka wejdzie z giełdą na drogę sądową. Oprócz samego użycia znaku towarowego Poczty Polskiej, naruszyło to renomę firmy, podaje Puls Biznesu. Rzecznik Poczty Polskiej rzekomo skontaktował się z operatorem Payment Technology, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.

„Nie mamy z tym podmiotem żadnej bezpośredniej umowy. BitBay jest obsługiwany przez firmę Payment Technology, która realizuje wypłaty gotówkowe m.in. za pośrednictwem placówek pocztowych. Firma posiada rozwiązania IT, które oferuje innym podmiotom w zakresie wypłat i wpłat gotówkowych. Zgodnie z naszą umową firma przekazuje do Poczty Polskiej zlecenia wypłat swoich klientów.” – powiedziała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej

kryptowaluty giełda kryptowalut bitbay poczta polska
źródło: pexels/pixabay

Bitbay i wypłaty na Poczcie

BitBay poinformował o aktywowaniu nowej usługi 12 marca 2019 roku. Od tego dnia, klienci platformy mogą wypłacać gotówkę za pośrednictwem usługi Payment Technology. Wypłaty można realizować w aż 4 500 placówkach Poczty Polskiej. Zgodnie z oświadczniem BitBay, klienci mają prawo jednorazowo wypłacić kwotę do 15 000 PLN.  Wartość prowizyjna wypłaty wynosi 1%, niezależnie od wypłacanej kwoty. Ponadto jak podaje BitBay, nowością jest również możliwość wypłacanie większej ilości gotówki niż w przypadku typowego odebrania pieniędzy z banomatu. Opcja ta jest od dawna dostępna na platformie.

„Naszym zdaniem doszło do nieporozumienia. Chcieliśmy przedstawić naszym użytkownikom kolejny powód, dla którego warto odwiedzić placówkę pocztową oraz ułatwić im zrozumienie sposobu działania tej usługi. Nigdy nie ukrywaliśmy faktu, iż usługi pocztowe realizowane są za pośrednictwem Payment Technology.” – powiedziała Justyna Laskowska z biura BitBay

Co sądzicie o działaniach Poczty Polskiej? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze