BitBay | Teraz możesz wypłacać gotówkę na poczcie!

2 112
Giełda Bitbay poinformowała dzisiaj o wdrożeniu nowej usługi. Od dzisiaj klienci giełdy mogą wypłacać gotówkę w placówkach Poczty Polskiej. Wszystko w ramach usługi „Wypłata na Poczcie” działającej w 4500 placówek na terenie całego kraju.

Poczta Polska i BitBay

Poczta Polska to rozpoznawalna w Polsce instytucja, kojarzona jak dotąd z tradycyjnymi przesyłkami i listami. Od teraz będzie się również kojarzyć z nową usługą giełdy BitBay. Giełda wprowadziła nową usługę, która dodatkowo daje możliwość jednorazowego odebrania większej kwoty, niż jest to możliwe w bankomatach. Jednorazowo można wypłacić aż 15 000 PLN.  Prowizja od wypłaty na Poczcie Polskiej (niezależnie od kwoty) wynosi 1% – nie mniej niż 20 PLN i nie więcej niż 120 PLN. Wypłaty z bankomatów są już od dawna dostępne na platformie BitBay.

Jak to działa?

Najpierw należy zlecić wypłatę w panelu BitBay. Po dokonaniu tej czynności użytkownik otrzyma e-mail oraz SMS z kodem do wypłaty, który będzie honorowany w placówkach Poczty Polskiej. Trzeba zaznaczyć, że usługa wypłat na poczcie nie jest dostępna w placówkach agencyjnych (agencjach pocztowych). Tożsamość klienta podejmującego gotówkę zostanie zweryfikowana na podstawie okazania dowodu tożsamości.

Instrukcja postępowania w pięciu prostych krokach:

1. Zaloguj się do swojego konta na BitBay.
2. Przejdź do zakładki „Portfele”, wybierz walutę, a następnie opcję „Wypłata na Poczcie”. Wpisz wartość wypłaty. Nie może ona zawierać groszy.
3. W ciągu 10 minut od zlecenia wypłaty otrzymasz email z PINem oraz SMS z kodem PUK na numer telefonu podany podczas weryfikacji konta. Oba kody są ważne 48 godzin.
4. Po odbiór gotówki udaj się do najbliższej placówki Poczty Polskiej. Do wyboru masz aż 4,5 tys. punktów (w tym placówki otwarte całą dobę).  Pamiętaj, że wypłaty nie zrealizujesz w agencji pocztowej.
5. W placówce poczty zgłoś chęć odbioru wypłaty, okazując przesłane kody i dokument tożsamości.

Jak podoba Wam się nowa usługa giełdy BitBay we współpracy z Pocztą Polską? Zamierzacie z niej skorzystać? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Komentarze