Płyta główna dla 20 kart graficznych – ASUS H370 Mining Master

1 635

Płyta główna obsługująca dużą ilości kart graficznych to marzenie każdego górnika kryptowalut, wykorzystującego karty graficzne. Rynek wydobywczy jest podzielony na dwie metody, miningu, z użyciem kart graficznych oraz układów scalonych ASIC. ASUS stworzył płytę główną dla aż 20 kart graficznych. Takie rozwiązanie, powinno zadowolić każdego entuzjastę miningu GPU. Dedykowana górnikom kryptowalut, jest odpowiednio zoptymalizowana, aby przynieść jak największe zyski. Płyta główna  została opisna przez portal technologiczny PurePC.pl .

ASUS H370 Mining Master to płyta główna w formacie ATX, która wyposażona została w gniazdo LGA 1151 dla procesorów Intel 8. generacji. Mamy tutaj do czynienia z gołą, sześciofazową sekcją zasilania i dwoma slotami dla pamięci RAM DDR4 o maksymalnej pojemności 32 GB, taktowaniach do 2666 MHz. Prócz tego na laminacie znalazły się dwa złącza SATA III. Dużo ciekawsza jest jednak pozostała część płytki drukowanej, gdzie znajdziemy miejsce dla dwudziestu kart graficznych. Jak to osiągnięto? Bardzo prosto, za sprawą jednego złącza PCIe 3.0 x16 oraz aż dwudziestu portów USB 3.1 Gen 1 podpiętych pod linie PCI Express, opisuje płytę główną portal informatyczny PurePC.

„Porty USB przeznaczone są riserom PCIe, każdy port jest odpowiednio odsunięty, aby żadna z wtyczek się nie stykała (co zdarzało się u konkurencji). Śą one oznaczone i posiadają oddzielne diody LED sygnalizujące ewentualny problem z konkretną kartą graficzną. Dodatkowo obecny jest ekran POST do wyświetlania bardziej szczegółowych komunikatów oraz fizyczne przyciski Power i Reset. Jak to wszystko zasilić? Za sprawą trzech 24-pinowych wtyczek! Prócz tego ASUS posłuchał głosu konsumentów i na panelu I/O znajdziemy tym razem nie tylko port HDMI, ale również DVI-D dedykowane starszym i tańszym monitorom” – opisuje zespół PurePC

ASUS
źródło: https://www.purepc.pl/plyty_glowne/asus_h370_mining_master_plyta_glowna_dla_20_kart_graficznych

Bitmain osiągnał wyższy zysk od Nvidii w 2017 roku

Wyspecjalizowane koparki do wydobywania kryptowalut oparte o układy scalone ASIC zawojowały rynek wydobywczy w 2017 roku. Doprowadziło to do przejścia części górników z wielkich stelaży z kartami graficznymi, na stosunkowo małe, ale z wysoką mocą obliczeniową koparki typu Antminer od Bitmain. CNBC podało, iż dochód Bitmain wyniósł od 3 do 4 miliardów dolarów w 2017 roku. Zespół zajmujący się półprzewodnikami z Bernstein szacuje, że zysk operacyjny Nvidii wyniósł 3 miliardy USD w tym samym okresie. Różnica jest taka, że osiągniecie takich wyników zajęło Bitmain zaledwie cztery lata, podczas gdy Nvidia pracowała na swoje wyniki aż 24 lata. Pokazuje to jak prężnie rozwija się rynek wydobywczy na świecie, zarówno w oparciu o karty graficznie, jak i układy scalone typu ASIC.

Co sądzicie o nowej płycie głównej od ASUSa? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze