Płatności krypto na Telegramie

Dzięki działaniom Fundacji TON użytkownicy popularnego komunikatora Telegram będą mogli korzystać z płatności krypto. Jest to o tyle istotne, że z darmowej aplikacji korzysta już blisko 550 mln osób.

Nowa funkcja pozwoli użytkownikom wysyłać i odbierać Toncoiny (TON), a dodatkowo umożliwi kupowanie BTC.

Kryptowalutowy bot na Telegramie

Wprowadzenie nowego bota, który pozwoli kupować Bitcoiny (BTC) i Toncoiny (TON) okazało się dobrym ruchem. Według informacji udostępnionych przez Fundację TON do tej pory z bota skorzystało już ponad 800 000 użytkowników.

Jeżeli natomiast chodzi o przesyłanie krypto, to ma być tak proste, jak wysyłanie zwykłych wiadomości tekstowych.

„Feel like sending a text message”.

Przedstawiciele Fundacji TON przewidują, że nowa funkcjonalność rozszerzy się na płatności dokonywane pomiędzy konsumentami i firmami. To natomiast mogłoby ułatwić nabywanie towarów i usług, a użytkownicy mogliby wysyłać TON za pośrednictwem telegramowych botów.

„We anticipate that this functionality will extend into consumer to business payments, so that people can easily acquire goods and services by sending toncoin via bots in the Telegram app”.

Integracja TON z Telegramem to dopiero początek prac nad rozwojem ekosystemu Toncoin. Dzięki wsparciu użytkowników fundacja zebrała środki o wartości miliarda dolarów, które zamierza wykorzystać do dalszego rozwijania projektu.

W chwili pisania artykułu TON kosztuje 2,28 USD, co oznacza 61% spadek od ATH sprzed 6 miesięcy, kiedy to jeden Toncoin kosztował 5,84 USD. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ATL (najniższa cena w historii) została odnotowana 7 miesięcy temu i według CoinMarketCap wynosiła 0,39 USD.

Nie wszystkie boty są przyjazne

Wykorzystanie telegramowych botów do płacenia TON lub kupowania BTC z pewnością zyska zainteresowanie wielu członków społeczności krypto. W końcu Telegram od dłuższego cieszy się dużą popularnością wśród osób, które chcą porozmawiać o kryptowalutach. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie boty są przyjazne użytkownikom, a niektóre z nich tworzone są po to, aby okraść posiadaczy cyfrowych aktywów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Ostrzeżenie przed botami na Telegramie.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx