Płatności BTC na platformie Substack

Użytkownicy platformy Substack zyskają możliwość opłacania subskrypcji Bitcoinami.

Platforma ma ponad pół miliarda użytkowników, ale na początek płatności w BTC mają obowiązywać tylko przy wybranych publikacjach o tematyce kryptowalut.

Błyskawiczne i tanie płatności BTC

Płatności będą realizowane z wykorzystaniem Lightning Network. Wprowadzenie płatności BTC stanie się możliwe dzięki integracji z OpenNode (popularnym procesorem płatniczym BTC).

Ogłoszenie związane z nawiązaniem współpracy pomiędzy OpenNode a platformą Substack pojawiło się w poniedziałek. Integracja ma na celu ułatwienie autorom zarabiania w BTC:

„To make it easy for writers and publications to get paid in Bitcoin”.

Co to jest Substack?

Założona w 2017 roku platforma Substack pozwala tworzyć autorom płatne newslettery. Samo przygotowanie publikacji nie wiąże się z żadnymi kosztami (ale też nie generuje zysków dla autorów). Zarówno serwis, jak i twórcy zarabiają wtedy, gdy czytelnicy zapisują się na płatne newslettery.

Popularne kategorie newsletterów to między innymi Kultura, Polityka, Finanse, Sport, Komiksy, Muzyka, Sztuka i oczywiście Kryptowaluty.

Subskrybenci tych ostatnich będą mogli teraz wykorzystać swoje Bitcoiny w celu zdobycia nowych informacji. Co ważne, autorzy newsletterów będą mogli otrzymać zarobki w kryptowalutach. Chociaż początkowo płatność z wykorzystaniem BTC będzie dostępna jedynie w dziale Crypto, niewykluczone, że za jakiś czas platforma wprowadzi ją również do innych kategorii.

Jednym z inwestorów Substack jest firma venture capital Andreessen Horowitz, która już wcześniej wykazywała zainteresowanie rynkiem kryptowalut (Crypto Fund III | Andreessen Horowitz tworzy największy, kryptowalutowy fundusz inwestycyjny w historii).

Popularni autorzy na Substack

W Polsce płatne newslettery nie cieszą się dużą popularnością, ale za granicą korzysta z nich wielu użytkowników, co potwierdza ogromny przyrost płatnych subskrypcji na platformie Substack. O ile w marcu 2020 liczba płatnych subskrypcji wynosiła około 100 000, to w lutym bieżącego roku przekroczyła 500 000. Wśród najpopularniejszych autorów znajdują się osoby doskonale znane w społeczności kryptowalut: Willy Woo (The Bitcoin Forecast by Willy Woo) oraz Anthony Pompliano (The Pomp Letter).

Komentarze