Crypto Fund III | Andreessen Horowitz tworzy największy, kryptowalutowy fundusz inwestycyjny w historii

Była prokurator federalna Katie Haun współtworzy nowy, prawdopodobnie największy fundusz kryptowalutowy, jaki kiedykolwiek powstał.

Prokurator zaangażowana w sprawę Silk Road poznała Bitcoina siedem lat temu po tym, jak poświęciła znaczną część swojej kariery na prowadzenie śledztwa dla Departamentu Sprawiedliwości USA.

Następnie utworzyła pierwszą rządową grupę zadaniową ds. kryptowalut i prowadziła dochodzenia w sprawie hacku giełdy Mt Gox i skorumpowanych agentów z grupy zadaniowej Silk Road. Siedem lat później, Haun nadzorowała powstanie uruchomionego ubiegłego lata funduszu kryptowalutowego o wartości 350 milionów dolarów. Został on powołany do życia potentata inwestycyjnego z Doliny Krzemowej Andreessen Horowitz (a16z).

Największy, kryptowalutowy fundusz inwestycyjny w historii?

Wczoraj Katie Haun ogłosiła, że współpracuje z Andreessen Horowitz, aby kierować Crypto Fund III, ogromnym funduszem venture o wartości 2,2 miliarda dolarów, który będzie skierowany do projektów i zespołów kryptowalutowych.

W serii tweetów, Haun podzieliła się swoim spojrzeniem na sam projekt i przyszłość kryptowalut.

„Jest to największy fundusz kryptowalutowy, jaki kiedykolwiek powstał, moment walidacyjny dla ekosystemu i kolejny znak tego, że kryptowaluty wchodzi do głównego nurtu, innowacje w branży przyspieszają, a zakres przypadków użycia rozszerza się.”

Jesteśmy radykalnie optymistycznie nastawieni do potencjału kryptowalut. Ten fundusz pozwala nam znaleźć następną generację wizjonerskich twórców i inwestować w obszary, które dotykają podstawowych filarów ekosystemu kryptowalut: infrastrukturę, DeFi (zdecentralizowane finanse), NFT (tokeny niewymienialne), gry i wiele innych.

Jesteśmy głęboko przekonani, że kryptowaluty to nie tylko przyszłość finansów, ale, podobnie jak w przypadku początków Internetu narzędzie – które może zmienić wiele innych aspektów naszego życia.

Haun w jej misji towarzyszy Bill Hinman, były dyrektor działu Corporate Finance SEC, Tomicah Tillemann, były doradca Joe Bidena, inwestor i przedsiębiorca Alex Price i była wiceprezes ds. komunikacji Coinbase Rachel Horwitz.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze