Ross Ulbricht | Czy twórca Silk Road zostanie ułaskawiony?

10 766

Donald Trump rozważa ułaskawienie założyciela Silk Road. Czy Ross Ulbricht zostanie ułaskawiony?

Ulbricht stworzył Silk Road – witrynę internetową, która wykorzystywała Bitcoin do ułatwiania sprzedaży narkotyków i nielegalnych materiałów w sieci peer-to-peer. W 2015 roku Ross Ulbricht został skazany na dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia na podstawie zarzutów związanych z praniem brudnych pieniędzy, i oszustwami na szeroką skalę.

Donald Trump rozważa ułaskawienie twórcy Silk Road

Według niedawnych doniesień The Daily Beast, kancelaria Białego Domu analizuje dokumenty związane ze sprawą Ulbrichta. Powołując się na trzy osoby, które znają sprawę, w raporcie stwierdzono, że Trump został niedawno poinformowany o sprawie, a także o apelach ze strony zwolenników Ulbrichta.

W raporcie czytamy, że opierając się na wypowiedziach dwóch z trzech osób zaznajomionych z dyskusjami, Trump „wyraził współczucie dla sytuacji Ulbrichta”.

W związku z tym, Donald Trump rozważa wzięcie pod uwagę sprawy Ulbrichta w kontekście ułaskawienia jeszcze przed zaprzysiężeniem swojego przeciwnika w wyborach prezydenckich – Joe Bidena.

Ross Ulbricht | Dread Pirate Roberts

Ross Ulbricht prowadził darknetową witrynę Silk Road pod pseudonimem DPR, czyli Dread Pirate Roberts, w latach 2011 – 2013 roku. Witryna, warta niegdyś miliardy dolarów, służyła (między innymi) jako marketplace do sprzedaży narkotyków i broni. Federalne Biuro Śledcze z

Ross Ulbricht prowadził darknetową witrynę Silk Road pod pseudonimem DPR, czyli Dread Pirate Roberts, w latach 2011 – 2013 roku. Witryna, warta niegdyś miliardy dolarów, służyła (między innymi) jako marketplace do sprzedaży narkotyków i broni.

Federalne Biuro Śledcze zamknęło serwis i aresztowało założyciela pod koniec 2013 roku. W 2015 roku Ulbricht został skazany na karę podwójnego dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Nie jest jasne, czy i kiedy administracja Trumpa podejmie decyzję w sprawie Ulbrichta. Daily Beast sugeruje jednak, że jego sprawa zyskała poparcie wśród niektórych wpływowych postaci z politycznego i społecznego otoczenia Trumpa.

Może Cię zainteresować:

  • https://bithub.pl/wiadomosci/ross-ulbricht-juz-5-lat-w-wiezieniu/
  • https://bithub.pl/kryptowaluty/silk-road-przebudzenie-btc-o-wartosci-ponad-1-miliarda-dolarow-w-ruchu/
Komentarze