Wygrywasz 100 tys. euro… | Odbierasz w BTC czy w gotówce?

2 583
Na 30-lecie powstania jednej z najsłynniejszych pizzeri we Francji zorganizowano konkurs, w którym do wygrania jest ponad 400 tysięcy złotych. Decyzja należy do Ciebie, czy chcesz otrzymać nagrodę w walucie fiat, czy w bitcoinie, co wybierzesz?

Bitcoin Pizza

Znów wracamy do tematu pizzy i bitcoinów bowiem to niezwykle istotny temat i punkt zwrotny w wymianie światowych dóbr. Zaledwie kilka miesięcy temu, bo 22 maja bż. roku obchodziliśmy 9. rocznicę pierwszych zakupów dokonanych za bitcoiny. Za całkiem sporą sumę bitcoinów, bo aż 10 000 BTC za dwie pizze!

Wówczas taka ilość bitcoinów była warta ok. 160 zł, dziś to blisko 400 milionów złotych. Trudno wyobrazić sobie taką sumę na naszym portfelu, zwłaszcza że obecnie funkcjonuje tylko ok. 100 adresów bitcoin, które rejestrują taką ilość.

100 000 euro wygranej

Jedna z najsłynniejszych pizzerii na świecie zorganizowała konkurs z nagrodami na 30-lecie jej zaistnienia na paryskiej ziemi. To, co przykuło naszą uwagę to forma odbioru nagrody przez zwycięzcę.

Otóż zwycięzca ma wybór, może przyjąć wygraną w tradycyjnej walucie fiat bądź też zdecydować się na nieco inny krok i wybrać bitcoina.

100 000 euro (433 tys. PLN) to teraz blisko 11 BTC. W sam raz na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami.

Pizza na blockchainie

Musicie wiedzieć, że Domino’s Pizza nie od dziś działa w obszarze walut cyfrowych i blockchaina.

W maju świat obiegła informacja, że SingularityNet chce wprowadzić Domino’s pizze na blockchaina, a przynajmniej w Malezji i Singapurze.

Domino’s Pizza jest drugą (po Pizza Hut) pod względem wielkości sprzedaży siecią pizzerii w Stanach Zjednoczonych. W 2012 roku sieć liczyła ponad 9000 obiektów gastronomicznych, z czego ponad 3000 poza granicami tego kraju. Spółka jest notowana na giełdzie NYSE.

Domino’s pizza w 2013 zatrudniało 220000 osób na całym świecie, a przychody ze sprzedaży pizzy sięgały blisko 2 miliardów dolarów.

Jaką formę otrzymania nagrody wybralibyście Wy, bitcoin czy fiat? Zapłaciliście już kiedyś za pizzę bitcoinem?

Komentarze