9. rocznica Bitcoin Pizza Day! | Zamówiliście już swoje danie?

Dziś świętujemy pierwszą zarejestrowaną wymianę dóbr za Bitcoina, a tym samym kryptowaluty. Była to pizza, niepozorne danie za ogromnie wysoką cenę, wydawałoby się dziś – 300 milionów złotych. Dlaczego ten dzień jest taki ważny? Gdzie zamówić pizzę bądź jakiekolwiek inne danie za Bitcoiny i jak to zrobić w Polsce, dowiecie się z niniejszego artykułu.Bitcoin Pizza 🍕 Day 2019!

Bitcoin nieźle sobie radzi na rynku spekulacyjnym cyfrowych walut. Obecnie kurs Bitcoina oscyluje w granicach 8 000 dolarów, z kolei kapitalizacja wszystkich walut wynosi 250 miliardów dolarów. Dziś jednak nie o tym, przyjrzyjmy się bliżej bitcoinowemu świętu, które ma miejsce raz w roku, i które możecie lepiej poznać, czytając nasze ubiegłoroczne artykuły.


Najważniejsza informacja, która zapoczątkowała handel wymienny dóbr za Bitcoiny to wiadomość z dnia 18 maja 2010. Wiadomość, a właściwie oferta bitcoinowego entuzjasty, dewelopera, górnika, niejakiego Laszlo Hanyecza. Forum BitcoinTalk.org było wtedy jedynym miejscem zrzeszającym tak wielu bitcoinowców i tam też Laszlo postanowił skierować swoją ofertę.

Zapłacę 10 000 BTC za kilka pizz… niech będą 2 duże, to zostanie mi coś na następny dzień. Lubię mieć resztki, aby coś poskubać. Możesz zrobić pizzę własnoręcznie i przynieść do mojego domu albo zamówić z dowozem. Chciałbym dostać jedzenie do domu z dostawą w zamian za Bitcoiny, żebym nie musiał przygotowywać ani zamawiać tego samemu. Coś w stylu talerza śniadaniowego w hotelu, gdzie dostajecie coś do jedzenia i jesteście zadowoleni.

Lubię takie dodatki jak cebula, papryka, kiełbasa, pieczarki, pomidory, pepperoni itp. Klasyczne dodatki bez jakichś udziwnień jak ryby lub coś w tym stylu. Lubię także klasyczne pizze z serem, które są tańsze lub łatwiejsze do zrobienia.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to daj mi znać i coś wykombinujemy.

Dzięki,
LaszloI tak to trwa aż do dzisiaj, coraz więcej firm akceptuje kryptowaluty za produkty i usługi, a blockchain Bitcoina nieprawdopdoobnie się rozwija.

Jak wygląda człowiek, który zamówił 2 pizze za, bagatela, 10 000 BTC?

Gdzie zamówić pizze za Bitcoiny? – Bitcoin Pizza

SegWit i Lightning Network (LN) pozwoliły nam o wiele szybciej i taniej posługiwać się Bitcoinem, niż to czasem bywało. Pierwsze rozwiązanie można by powiedzieć, że jest już standardem, za to LN, mimo że już świetnie działa, jeszcze się adaptuje w środowisku.

Kalkulator prognozujący prowizję transakcyjną BTC wskazuje, iż 24-godzinne oczekiwanie na dotarcie transakcji kosztuje zaledwie 15 groszy! Trzy razy szybciej, bo za 8 godzin oczekiwania zapłacimy już 5,17 złotego, a za ok. 20 minut – 13,5 złotego; aktualnie 18 000 transakcji jest niepotwierdzonych. Czy to drogo, czy też nie – sami oceńcie.

Jeżeli chcielibyście wnieść coś do społeczności, wzmocnić ją, jak i adopcję kryptowalut – zapraszamy do kupna tej symbolicznej pizzy za BTC.

Portalem, który oferuje takie usługi, jest chociażby Pyszne.pl. Blisko 2 lata temu wprowadzili tę innowacyjną metodę płatności:Potrzebujecie tylko dwóch rzeczy: BTC, a właściwie Satoshi (za ok. 200 000 Satoshi kupicie już porządną pizzę). Druga rzecz to portfel kryptowalut, najlepiej mobilny, szybki i bezpieczny, więcej na ten temat znajdziecie w dziale specjalnie poświęconym wyłącznie temu zagadnieniu.Zniżki, konkursy i obchody

Z okazji tego, jakże wspaniałego święta zorganizowano w Polsce spotkania Bitcoin Tej. Jeśli macie ochotę spotkać się w gronie osób z branży w jednym z poniższych miast, to serdecznie zapraszamy! Adresy i wydarzenia poniżej.Inni również świętują i wspominają, jak to było 9 lat temu, kiedy to jeszcze Bitcoin był wart zaledwie ułamki centów.

https://twitter.com/AurorachainEN/status/1130866151339069442Pundi X Labs nawet zaproponował zniżkę 40% na swoje kryptowalutowe urządzenia XPOS. Zniżka trwa wyłącznie dziś, czasu GMT+8.

https://twitter.com/PundiXLabs/status/1129683693277274113Ostatnia rzecz, o której pragniemy Was poinformować to konkurs! Wspólnie z FlyingAtom Shop zorganizowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać przeróżne nagrody związane z kryptowalutami i Bitcoinem. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Szczegóły na naszej stronie na Facebooku:

Bitcoin Pizza Day oraz konkurs❗"I'll pay 10,000 bitcoins for a couple of pizzas.."To już 9️⃣ rocznica zakupu dwóch…

Publiée par BitHub.pl sur Mardi 21 mai 2019

Zamierzacie zjeść dziś swoje ulubione danie za Bitcoiny, czy już zjedliście? Zapraszamy do świętowania w komentarzach poniżej.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze