Pierwszy mobilny portfel Lightning Network z wbudowanym węzłem Bitcoina? Takie rzeczy prosto z Japonii!

1 230
Japoński startup twierdzi, że stworzył pierwszy mobilny portfel Lightning Network z wbudowanym węzłem Bitcoina.

Mobilne nowości 

Nayuta, startup z Japonii, zapowiedział pierwszy mobilny portfel Lightning Network. Dodatkowo aplikacja ta będzie posiadała wbudowany pełen węzeł Bitcoina. Według zespołu takie rozwiązanie ma służyć poprawie prywatności, bezpieczeństwa oraz niezależności użytkowników.

Mimo że Nayuta wypuszcza pierwszą hybrydową aplikację, użytkownicy już wcześniej mieli możliwość integracji dwóch osobnych aplikacji w celu połączenia funkcjonalności. Sama aplikacja Nayuta zakodowana została specjalnie dla systemu Android. Kod projektu został udostępniony w formule open-source. Wbudowany w aplikację portfel wykorzystuje również Lightning Labs do przetwarzania transakcji bitcoinowych. O udostępnieniu kodu Nayuta poinformowało za pośrednictwem konta na Twitterze.

https://twitter.com/Nayuta_en/status/1204070771271720960

Technologiczne bajery

Kolejną interesującą funkcją portfela jest możliwość przełączania się pomiędzy poszczególnymi trybami portfela. Do wyboru są dwie opcje – pełen węzeł Bitcoina oraz tryb SPV. W przypadku tego pierwszego, aplikacja automatycznie pobierze wszystkie potrzebne informacje o blockchainie najpopularniejszej kryptowaluty. Drugi tryb jest lżejszą wersją portfela – nie wymaga zużycia tak dużej ilości pamięci, to mniejszy węzeł, który pobiera wyłącznie najświeższe dane z blockchaina.

Startup ma nadzieję, że ich rozwiązanie pokaże, że połączenie Lightning Network i węzła BTC jest możliwe w ramach jednej aplikacji. Mimo tych zapowiedzi, entuzjaści kryptowalut powinni podchodzić do nowej aplikacji z rezerwą. Aplikacja cały czas znajduje się w fazie testów. Startup przestrzega, żeby w fazie open beta używać wyłącznie niewielkich sum BTC do testowania funkcjonalności portfela.

Czym jest rok 2019 dla kryptowalut?

Wbrew oczekiwaniom dużej liczby inwestorów, rok 2019 wcale nie był rokiem adopcji. Rola bitcoina i kryptowalut, mimo wzrostu ceny w porównaniu z  poprzednimi 12 miesiącami nie zmieniła się znacząco. Mimo to wydaje się, że ostatnio prym wiedzie postęp infrastrukturalny. Nowe rozwiązania promowane przez takich gigantów jak Binance, czy nawet portfel Nayuta sprzyjają kreowaniu przyjaznego środowiska dla wszystkich miłośników kryptowalut. Jeśli dobrze pójdzie – w przyszłości ten krok przyczyni się do zwiększania się adopcji.

Od Redakcji:

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze