Pierwszy bank kryptowalut na świecie

2 349
Szwajcarski bank Vontobel uruchomił usługę skierowaną do banków i menadżerów funduszy. Stworzono środowisko, które pozwala na swobodne, w pełni uregulowane i nadzorowane przez bank kupowanie, sprzedawanie czy przechowywanie cyfrowych aktywów.  Sprawia to, że jak twierdzą, są pierwszym bankiem na świecie oferującym takie usługi, zachowując przy tym typowe dla branży standardy jakości.

Bank kryptowalut


Według informacji prasowej opublikowanej 14 stycznia 2019 roku wynika, że szwajcarski prywatny bank Vontobel uruchomił Digital Asset Vault. Jest to narzędzie przeznaczone dla finansowych pośredników takich jak banki, zarządcy majątków czy zarządcy aktywów.

Digital Asset Vault ma na celu umożliwić instytucjom i klientom obrót cyfrowymi aktywami tzn. przechowywać, kupować i sprzedawać kryptowaluty w prosty sposób. Cały ten proces jest produktem banku Vontobel, który stworzył środowisko uregulowane i jedyne takie, jak twierdzą, na rynku.

Ogrom instytucji chcący oferować swoim klientom możliwość obrotu kryptowalutami, zwłaszcza w okresie wysokich kursów ma teraz taką możliwość. Vontobel udostępnia swoją usługę działającą w zabezpieczonej infrastrukturze banku pod pełnym nadzorem.

Możliwości


Bank kryptowalut (Digital Asset Vault) pozwala działać klientom pośredników jak na tradycyjnym rynku finansowym. Całkowicie kompleksowa usługa zapewnia bezpieczeństwo oparte na technologii Hardware Security Mode (HSM) zintegrowane z infrastrukturą banku.

Zarządcy i inne banki unikając ryzykownych inwestycji przy prostym włączeniu do swojej oferty produktu Vontobel, są w stanie oferować klientom:

  • Brak wymogu przechowywania kluczy prywatnych.
  • Kupowanie, sprzedawanie czy przesyłanie (wg instrukcji swoich banków) cyfrowych aktywów globalnie.
  • Raporty i listy cyfrowych aktywów w celach podatkowych.

Marsz przez instytucje


Vontobel jest bankiem inwestycyjnym oferującym usługi klientom instytucjonalnym, jak i prywatnym. Stale dofinansowywana nowoczesna technologia sprawia, że są trzecim co do wielkości bankiem w Szwajcarii w sektorze B2B. Obsługują ponad 100 banków i menadżerów majątków w rezultacie wykonując 12 milionów transakcji akcjami rocznie.

Digital Asset Vault jest kolejnym krokiem w rozwoju naszych usług dotyczących cyfrowych aktywów. Dzięki naszej innowacyjnej sile i doświadczeniu zamykamy lukę pomiędzy rzeczywistymi a cyfrowymi aktywami. Poprzez włączenie cyfrowych aktywów w naszą bankową infrastrukturę staliśmy się pierwszym usługodawcą spełniającym wysokie standardy finansowych pośredników i ich regulatorów. – oświadczył Roger Studer, stojący na czele Banku Inwestycyjnego Vontobel.Warto wspomnieć, że bank Vontobel, jak potwierdza Roger, związał się z kryptowalutami lata temu. W 2016 roku zaoferowali certyfikaty na Bitcoinie, umożliwiając prosty i transparentny handel na tym rynku.

Czy bank kryptowalut w formie usługi pośredniczącej to dobra alternatywa? Czy cyfrowe aktywa nie miały przypadkiem wykluczyć trzeciej strony transakcji? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze