Pierwsza faza przejścia na Ethereum 2.0 Proof of Stake już z końcem czerwca?

3 509
Deweloperzy Ethereum twierdzą, że pierwsza faza przejścia na nową architekturę Ethereum Serenity może nastąpić wraz z końcem przyszłego miesiąca.


Ethereum Serenity

Na ostatnim, co dwutygodniowym spotkaniu deweloperów Ethereum powiedziano, że – być może – pierwsza faza nowej architektury Ethereum czeka nas wraz z końcem czerwca. Justin Drake, Ethereum researcher dodał również:

Jesteśmy na bardzo dobrej drodze. Uproszczenia [kodu] nadal przechodzą, co jest niesamowite, a proces dokładnego przeszukiwania służy również znalezieniu ostatecznych błędów.Pierwsza faza, nazywana jest również fazą Zero czy też fazą Beacon Chain. Beacon Chain jest startem, pierwszym krokiem w stronę przejścia na nowy, lepszy i wydajniejszy system Ethereum 2.0. I to faza Zero właśnie, jest odpowiedzialna za wdrożenie metody osiągania konsensusu Proof of Stake (PoS).

Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu: “Publiczny Testnet Ethereum 2.0 Serenity wystartował!”. Tytuł w żaden sposób nie jest mylący, testnet Ethereum został uruchomiony, jednakże dokonano tego na kliencie Nimbus, Status.im.

Co myślicie na temat nadchodzącej architektury Ethereum Serenity czy też Ethereum 2.0? Napiszcie o tym w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze