Piękna Miss Universe reprezentowała Salwador w kostiumie z symbolem Bitcoina

4 603

Miss Salwadoru, Alejandra Guajardo, podczas pokazu kostiumów narodowych 71. Miss Universe, zaskoczyła widzów swoim wyborem stroju. Według relacji oficjalnego konta w serwisie Instagram Miss Universe El Salvador, Guajardo pojawiła się na scenie w stroju przedstawiającym „ewolucję waluty salwadorskiej” i nawiązującej do kryptowaluty Bitcoin.

Mały Salwador dumny ze swojej bogatej historii

Kostium zaprojektowany przez projektanta Francisco Guerrero zawiera nawiązania do fasolki kakao, salwadorskiego colóna, dolara amerykańskiego oraz bitcoina. Fasolki kakao były używane początkowo jako waluta w Salwadorze, natomiast colón był oficjalną walutą Salwadoru od 1892 roku aż do momentu, gdy został zastąpiony przez dolara amerykańskiego w styczniu 2001 roku. Kostium ma dominujące kolory złota, srebra i brązu.

Guajardo prezentowała swój oryginalny kostium podczas sesji przedpokazowej przed oficjalnym rozpoczęciem konkursu w sobotę. Jej kostium zwrócił uwagę społeczności skupionej wokół Bitcoina, z wieloma osobami deklarującymi swoje wsparcie i trzymającymi kciuki za jej zwycięstwo. Sama Guajardo chwali swój kraj jako „kraj z wizją pozytywnych zmian na przyszłość”.

Prezydent Salwadoru i jego wizja na przyszłość

Salwador jest pierwszym krajem który uznał Bitcoin za legalny środek płatniczy w 2021 roku. Od tego momentu kraj pod rządami prezydenta Nayiba Bukele, który sam jest zwolennikiem kryptowalut, zakupił tysiące jednostek BTC dla Skarbu Państwa. W zeszłym roku Bukele ogłosił, że jego kraj będzie kupować bitcoiny każdego dnia.

Bukele nie ukrywa swoich ambicji aby stworzyć ze środkowoamerykańskiej nacji kryptowalutowe centrum, a jego entuzjazm nie maleje nawet pomimo wahań wartości waluty od momentu jej wprowadzenia jako legal tender.

Duże marzenia, ciężkie początki

W środę salwadorski ustawodawca przyjął prawo dotyczące emisji cyfrowych aktywów, które zawiera nowe ramy regulacyjne dla emisji obligacji bitcoinowych, tzw. „Volcano bonds”. Ustawa kładzie fundamenty pod wyczekiwaną emisję tokenów Volcano, którego dostawcą będzie giełda kryptowalutowa Bitfinex.

Społeczność rynku kryptowalut ma nadzieję, że Guajardo osiągnie lepsze wyniki niż Bitcoin ostatnimi czasy. W ubiegłym roku wartość Bitcoina spadła o ponad 60% i to nawet pomimo tego, że prezydent Bukele osobiście promował „kupowanie dołków” w celu zwiększenia rezerw bitcoinowych państwa.

Może też Cię zainteresować:

Komentarze