Pekin wchodzi do Metaverse

Władze miasta Pekinu ujawniają dwuletni plan wdrożenia technologii Metaverse

Metaverse wydaje się wyjątkiem w chińskiej polityce antykryptograficznej, ponieważ władze miejskie Pekinu ogłosiły dwuletni plan wdrażania innowacji i rozwoju Metaverse, który ma zostać zrealizowany w latach 2022-2024.

Plan będzie wymagał od wszystkich okręgów przestrzegania wytycznych określonych w nowo wydanym programie innowacji Web3, ponieważ kraj stara się wykorzystać to, co określa jako „nową generację integracji i innowacji technologii informacyjnej”, która będzie napędzać rozwój Web3.

Zgodnie z planem, głównym celem będzie promowanie rozwoju branż związanych z metaverse i pomoc aglomeracji Pekinu w stworzeniu miasta wzorcowego zaprojektowanego dla gospodarki cyfrowej, ponieważ Chiny wydają się być światowym liderem w rozwoju metaverse.

Zgodnie z wytycznymi, różne dzielnice będą zobowiązane do budowy infrastruktury technologicznej na poziomie miasta i zachęcania do jej wykorzystania w różnych sektorach, w tym w turystyce i edukacji.

W tłumaczeniu dokumentu stwierdza się, że jego celem jest:

„Promowanie scenariuszy edukacji cyfrowej, wspieranie dogłębnej współpracy między firmami technologicznymi związanymi z Metaverse i instytucjami edukacyjnymi, rozwijanie inteligentnych i interaktywnych modeli edukacji online oraz rozwijanie ogólnobranżowych cyfrowych platform nauczania”.

Inne cele wymienione w programie rozwoju obejmują integrację technologii, takich jak wizualizacja 3D i GIS (system informacji geograficznej), które mogą pomóc w budowaniu platformy cyfrowej wizualnej przestrzeni miejskiej i pomóc w rozwoju cyfrowej natywnej inteligentnej infrastruktury.

Plan nakazuje również dzielnicom i gminom oferowanie wsparcia finansowego i w postaci zasobów ludzkich, aby pomóc w urzeczywistnieniu projektu.

Ant Group współpracuje z Kenanga

Chińska potęga technologiczna, Ant Group, ogłosiła partnerstwo z Kenanga, największym niezależnym bankiem inwestycyjnym w Malezji, w celu uruchomienia przyjaznego dla kryptowalut portfela i aplikacji handlowej.

„SuperApp” przeznaczona jest do generowania procesu bogacenia się i zarządzania nim i będzie obejmować pakiet rozwiązań finansowych, w tym handel akcjami, zarządzanie inwestycjami cyfrowymi, wymianę walut obcych i handel kryptowalutami.

W oparciu o warunki zawarte w Memorandum of Understanding (MoU), jednostka ds. technologii cyfrowej Ant dostarczy Kenanga mPaaS, mobilną platformę programistyczną wywodzącą się z aplikacji AliPay, która może zostać wykorzystana do uruchomienia SuperApp.

Według Geoffa Jianga, prezesa Digital Technology Business Group firmy Ant Group:

„mPass został przyjęty przez wiele firm do tworzenia nowych aplikacji i optymalizacji wydajności istniejących aplikacji i jest dobrze przygotowany do wspierania Kenanga w integracji szerokiej gamy produktów i usług do swojej SuperApp”.

Po ponad pięciu latach eksperymentów z cyfrowymi usługami finansowymi, Kenanga jest podekscytowany możliwościami tej współpracy z Ant Group, jak zauważył dyrektor zarządzający Kenanga Group Datuk Chay Wai Leong, który powiedział:

„Nie możemy się doczekać ujednolicenia szerokiego spektrum ofert finansowych pod jednym dachem, ale co ważniejsze, aby umożliwić bogacenie się bardziej dostępnym procesem poprzez demokratyzację usług finansowych dla milionów Malezyjczyków”. Kenanga planuje uruchomić aplikację na początku 2023 roku.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-24/Beijing-municipal-government-reveals-a-two-year-metaverse-innovation-plan.html

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx