PayPal inwestuje w firmę z branży blockchain – Cambridge Blockchain

762

Jedno z największych przedsiebiorstw świadczących usługi płatności online, PayPal, zainwestowało w spółkę z branży blockchain, Cambridge Blockchain. Wymieniona spółka zajmuje się opracowaniem sposobu, który zapewni metodę uzyskiwania i zarządzania tzw. tożsamościami internetowymi. Zgodnie z oświadczeniem, PayPal dołączył do rundy finansowania Series A. Dzięki tej inwestycji, obie firmy zamierzają ściśle współpracować w celu wykorzystania technologii blockchain dla tożsamości cyfrowych.

Rozwiązania zaprojektowane przez Cambridge Blockchain wykorzystują potencjał technologii blockchain, aby zapewnić bezpieczną tożsamość cyfrową. Firma zamierza opracować system w skali globalnej i sprostać coraz bardziej rygorystycznym obowiązkom dotyczącym ochrony danych osobowych na całym świecie. Jak sami twierdzą, posiadają szczególne doświadczenie w projektowaniu systemów oprogramowania do udostępniania danych tożsamości, głównie w europejskich instytucjach finansowych.

„Dokonaliśmy inwestycji w Cambridge Blockchain, z racji, iż stosują technologię blockchain dla rozwoju tożsamości cyfrowej w sposób, który naszym zdaniem może przynieść korzyści firmom świadczącym usługi finansowe, w tym PayPal.” – podaje magazyn Forbes, powołując się na rzecznika PayPal

Matthew Commons, prezes Cambridge Blockchain powiedział, że firma PayPal zaangażowana jest w działalność spółki od około roku. Cambridge Blockchain było częścią programu akceleratora sponsorowanego przez PayPal i współpracuje również z LuxTrust w Luksemburgu, gdzie PayPal przeniósł swoją europejską siedzibę. Aktualnie PayPal zainwestował w firmę podczas rundy finansowania Series A. W ostatnich miesiącach, firma pozyskała kapitał o wartości 3,5 i 7 milionów dolarów od kilku inwestorów, co daje łączną kwotę ponad 10 milionów dolarów finansowania.

blockchain paypal
źródło: pexels/pixabay

Współzałożyciel PayPal pozytywnie o Bitcoinie

Warto przypomnieć słowa Petera Thiela, współzałożyciela przedsiębiorstwa PayPal, który pozytywnie określił główną kryptowalutę, Bitcoina. Thiel udzielił w zeszłym roku wywiadu dla agencji prasowej CNBC, w której określił Bitcoina jako cyfrowe złoto. Poparł on znaną ideę, by Bitcoin stał się środkiem przechowywania wartości i przyrównał kryptowalutę do wirtualnego złota. Thiel znany jest ze swoich długoterminowych inwestycji w Bitcoina, a także z prowadzenia biznesów w branży kryptowalut.

„Nie mówię o nowym systemie płatności. To jest tak jak sztabki złota w krypcie, które nie zmieniają swojego położenia, a jednak jest to rodzaj zabezpieczenia przeciwko całemu światu, który się rozpada.” – powiedział dla CNBC

Co sądzicie o inwestycji PayPal w firmę Cambridge Blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze