PayPal banuje konta portalu The Hacker News

1 575
Dla wielu Bitcoin jest odpornym na cenzurę, zdecentralizowanym, niezmiennym narzędziem transakcyjnym, przekraczającym granice centralizacji. Jednak dla wielu ludzi na Zachodzie te cechy nie są czymś, co jest zbyt użyteczne w codziennym życiu. Okazuje się, że wraz z narastającą cenzurą internetową niektórzy uważają, że potrzeba zdecentralizowanych mediów wartości i informacji może nie nadejść wystarczająco szybko.

Paypal banuje konta portalu The Hacker News

W sobotę rano pojawiły się doniesienia, że paypalowe konta ​​The Hacker News (THN), cieszącego się zaufaniem, znanego na całym świecie źródła wiadomości o cyberbezpieczeństwie, zostały zamknięte. THN podzielił się tym newsem na swoim Tweeterze, obserwowanym – bagatela – przez ok. pół miliona osób:

THN oświadczył, że Paypal na stałe zablokował im konta, nie informując przy tym o żadnych konkretnych przesłankach. Paypal nawet rzekomo dolał oliwy do ognia twierdząc, że będzie trzymał fundusze portfela przez 180 dni, raz jeszcze nie podając powodu takiego postępowania. Po pewnym czasie PayPal wyjaśnił, że ​​”konkretne powody takiej decyzji są zastrzeżone i nie są one ujawniane”. Odpowiedź o tej treści portal THN otrzymał w efekcie zapytania reklamacyjnego, wysłanego po raz trzeci. 

Odpowiedzią jest Bitcoin

Kiedy ta wiadomość ujrzała światło dzienne, rozprzestrzeniając się w krajobrazie Twittera niczym błyskawica, kryptosfera natychmiast stanęła po stronie THN twierdząc, że działanie PayPal’a było bezsensowne i miało charakter cenzury w najgorszym wydaniu. Jednocześnie wielu czołowym Bitcoinerom zajęło trochę czasu, aby wyrazić swoją niechęć dla postępku oparatora. Zwolennik Bitcoina Matt Odell stwierdził, że:

Znany krypto influencer Marty Bent powiedział, że firmy procesujące płatności zaczęły „tracić rozum”, prawdopodobnie odnosząc się do wzrostu cyfrowej cenzury. Bent dodał, że nadszedł czas, aby „awansować” na drodze Bitcoin, który pozostawi „prymitywne firmy” w tyle, w tumanach kurzu:

Inni znani komentatorzy z branży i przyjazne startupy przychylne kryptosferze również przekonywały THN do Bitcoina. NVK, samozwańczy decentralista stwierdził, że używanie, kupowanie i rozpowszechnianie dobrego imienia Bitcoin, doprowadzi do zwycięstwa (prawdopodobnie chodziło mu o scentralizowane ośrodki kontroli i władzy}. Rui Gomes, twórca wspieranego przez Tima Drapera OpenNode  stwierdził, że przypadek cenzury PayPal’ a tylko uwydatnia podstawową propozycję wartości Bitcoina jako środka przekazywania wartości.

Komentarze