Hiperbitcoinizacja wg Tima Drapera

OpenNode to procesor płatności Bitcoin, który pozyskał 1 250 000 dolarów funduszu na rzecz rozwoju firmy. Wspiera ich przy tym Tim Draper, który przekonuje, że już niedługo najwięksi giganci rynku zaczną akceptować Bitcoina na co dzień.

Tesla i kawa za Bitcoiny


Ostatnio na Twitterze Tima Drapera, zwolennika i inwestora Bitcoin, został opublikowany wpis zdradzający pomyślnie zrealizowane porozumienie finansowania OpenNode przez Draper Associates. Tim Draper oświadczył, że od teraz, będziemy w stanie zapłacić za kawę w Starbucks, kupić coś na Amazonie czy nawet wyposażyć się w samochód marki Tesla. Szybkie transakcje! – podkreśla Tim.OpenNode to procesor płatności Bitcoin, który służy do akceptowania płatności w kryptowalucie przez sklepy i różne podmioty gospodarcze. Deweloperzy chwalą się, że opracowany przez nich system jest najłatwiejszym sposobem w kierunku akceptacji Bitcoina w ogóle, ponieważ pozwala na poszerzenie horyzontów monetyzacji i globalnego skalowania biznesu.

Firma otrzymała 1 250 000 dolarów dofinansowania na rzecz rozwoju zespołu, jak i w celu zwiększania adopcji Bitcoin. W jednym z postów na blogu OpenNode przeczytamy:

Jesteśmy dumni z zawarcia umowy z Timem Draperem i Draper Associates. Planujemy powiększyć z nimi zespół, zbudować własną sieć i w końcu dążyć do hiperbitcoinizacji.

Hiperbitcoinizacja (ang. hiperbitcoinization)


Powyższe określenie ma na celu przedstawienie wizji świata, w którym wszędzie możemy zapłacić Bitcoinem, a przynajmniej zakłada bardzo szybko postępujący proces adopcji.

Joao Almeida, założyciel i CTO OpenNode, mówi:

Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Draper Associates, ponieważ podzielają naszą długoterminową wizję hiperbitcoinizacji.

Procesor płatności obsługuje protokół Lightning Network i SegWit, a jest to w tej chwili wymagane, jeśli chcemy przeprowadzać szybkie płatności Bitcoinem. Sieć Bitcoina rozwija się z dnia na dzień, a pojemność Lightning Network przekroczyła już 2 miliony dolarów. Tim Draper i jego fundusz z pewnością upatrują zbliżającej się wielkimi krokami globalnej akceptacji Bitcoina. Miejmy nadzieję, że już niedługo dowiemy się, w jakim stopniu możliwa jest hiperbitcoinizacja i jaką rolę w tym scenariuszu odegra OpenNode.

Czy hiperbitcoinizacja w końcu nastąpi? Czy globalna adopcja Bitcoina jest w ogóle możliwa? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze