Pau Gasol idzie na wojnę z firmą kryptowalutową

Kryształowe imperium, jakim były kryptowaluty, stopniowo rozpada się z każdą wiadomością, która ich dotyczy. Nie tylko z powodu Sama Bankmana-Frieda, założyciela upadłej platformy FTX. Coraz częściej na jaw wychodzą informacje o wykorzystywaniu wizerunków znanych osób do uwiarygodnienia firm kryptowalutych. Celebryci, którzy rzekomo wspierają lewe firmy, mówią dość i zaczynają przeciwstawiać się takim nieuczciwym praktykom. Niedawno w sprawie nieuprawnionego wykorzystania wizerunku walczył Bill Gates. Teraz batalię z firmą kryptowalutową rozpoczyna Pau Gasol.

Pau Gasol ujawnia przekręt

Były koszykarz i gwiazda NBA postanowił udostępnić oficjalne oświadczenie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Wyjaśnił w nim, że firma związana z kryptowalutami powiązała jego twarz z kampanią promocyjną bez jego zgody. W związku z tym planuje rozpocząć walkę z firmą w sądzie.

„Firma Immediate Edge od lat wykorzystuje nazwiska osób publicznych do oszustw związanych z kryptowalutami. Ostatnio wykorzystali moje. Chcę jasno powiedzieć, że nie jestem w to zamieszany i ostrzegam przed oszustwem – to nielegalne wykorzystanie mojego wizerunku” – napisał były napastnik Los Angeles Lakers.

Przykre doświadczenia zawodnika NBA

Gasola swoim oświadczeniem nie tylko demaskuje firmę. Ostrzega miliony swoich fanów przed oszustwami, jakie wiążą się ze światem kryptowalut i nie tylko.

Trudno się dziwić, że Pau Gasol stara się walczyć z oszustwami finansowymi. Sam doświadczył na własnej skórze podobnych metod wyłudzania pieniędzy. Wraz ze swoim bratem Markiem i Jorgem Garbajosą, padł ofiarą oszustwa w 2014 r. po zainwestowaniu w działalność związaną z nieruchomościami w Guadalajarze oraz w działalność związaną z energią wiatrową w Rumunii.

Łatwy pieniądz dzięki pakietom Immediate Edge

Według strony internetowej Immediate Edge, odpowiadają oni za to, aby inwestowanie w kryptowaluty było łatwo zrozumiałe dla zwykłych obywateli, oferując pakiety doradcze wprowadzające użytkowników na rynek. Dodają, że wspomniane pakiety są „zaprojektowane, aby pomóc uzyskać dostęp do rozwijającego się rynku kryptowalut” oraz, że „dzięki najnowszej technologii prawie każdy, niezależnie od wykształcenia czy poziomu dochodów, może skorzystać z możliwości, jakie oferuje ten świat”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze