Parkiet NYSE od dziś zamknięty | Co na to bitcoin?

NYSE przechodzi od dzisiaj wyłącznie na trading elektroniczny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w nadchodzących tygodniach giełdy na całym świecie podejmą decyzję o zamknięciu swoich parkietów. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa.

Rynek kryptowalut nigdy nie śpi. Ta cecha odróżnia go od wielu innych rynków finansowych. Oznacza to również, że może przetrwać wszelkie wyłączenia spowodowane przez koronawirusa – i może nawet należeć do niewielu rynków finansowych, które w nadchodzących tygodniach będą nadal notować obroty.

Czy tradycyjne rynki finansowe mogłyby zostać zamknięte?

Media na całym świecie informują, że światowe rynki akcji zamykają się. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych – NYSE – już od dzisiaj przechodzi wyłącznie na handel elektroniczny.

Giełdy innych państw również rozważają taką ewentualność. Już teraz obserwujemy zagrożenia, które się z tym wiążą. Na przykład na Filipinach zamknięcie krajowej giełdy doprowadziło w ubiegły czwartek do 24% spadku.

Sytuacja może ulec pogorszeniu, jeśli giełdy nadal będą zamykać swoje parkiety. To jednak wyjątkowa sytuacja. Nigdy wcześniej nie doszło do masowego zamykania giełd na całym świecie. Czy jest to okoliczność, w której rynek kryptowalut stałby się ostatnim bastionem tradingu?

Rynek kryptowalut 24-7

Rynek kryptowalut nie może zostać zamknięty. Może to oznaczać, że pozostanie on jednym z niewielu aktywnych rynków w ciągu kilku tygodni. Jeszcze miesiąc temu taka sytuacja była nie do pomyślenia.

Aktualnie zaledwie kilka sektorów wykazuje siłę na globalnym rynku. Przy kaskadowych stratach i rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa wydaje się prawdopodobne, że będą pojawiać się kolejne wezwania do pauzy na „stacjonarnych” rynkach finansowych.

Taki scenariusz dałby z pewnością szansę na uwypuklenie mocnych stron rynku kryptowalut. Na ten moment są to, rzecz jasna, jedynie przypuszczenia. Wiele zależy od skali rozprzestrzeniania się pandemii w nadchodzących tygodniach.

Zobacz, jak przedstawiała się sytuacja na globalnych rynkach w ubiegłym tygodniu:

Komentarze