Opera uruchamia portfel kryptowalutowy dla komputerów PC

źródło: pixabay.com
1 400

Popularna przeglądarka internetowa Opera, poinformowała za pośrednictwem swojego bloga o dodaniu wbudowanego portfela kryptowalutowego w wersji na komputery stacjonarne. Firma zdecydowała się na ten ruch po sukcesie portfela na urządzeniach mobilnych z systemem Android, który został uruchomiony w lipcu. Dzięki temu, użytkownicy przeglądarki Opera będą mogli łączyć się z portfelem bez instalowania aplikacji.

Nie jest to pierwszy ruch Opery w sferze walut wirtualnych, ponieważ w połowie lipca, firma wprowadziła portfel oparty na Ethereum do swojej oferty aplikacji mobilnych. Opera miała nadzieję na „płynne transakcje w sieci” i przełamanie „największej przeszkody”, które uniemożliwiają kryptowalutom wejście na rynki światowe.

„Po zdecydowanie pozytywnej reakcji krypto-społeczności i użytkowników na portfel kryptograficzny w Operze na Androida, postanowiliśmy otworzyć swoją przeglądarkę na przenośnym portfelu kryptograficznym. Po umożliwieniu płatności za pomocą kryptowalut na urządzeniach mobilnych, chcieliśmy znaleźć idealne rozwiązanie dla komputerów PC” – oświadczył zespół Opery

https://twitter.com/opera/status/1027096959927169024?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1027096959927169024&ref_url=https%3A%2F%2Fsludgefeed.com%2Fopera-to-integrate-cryptocurrency-wallet-with-pc-browser%2F

Funkcja dla Androida nazwana była „Crypto Wallet”  i jest obecnie dostępna jako wersja beta przeglądarki Opera. Jednakże, osoby posiadające bardziej egzotyczne tokeny, muszą często szukać denerwujących rozszerzeń lub używać wielu portfeli do przeprowadzania transakcji. Wersja portfela ma pozwolić na trzymanie środków zarówno w znanych kryptowalutach, jak i innych niszowych tokenach. Nowy portfel firmy integruje się z interfejsem Ethereum Web3 API, co oznacza, że ​​jest zgodny z najnowszą wersją platformy Ethereum.

Portfel kryptograficzny w Operze na komputery osobiste usuwa dwie główne przeszkody obecnie związane z zarządzaniem kryptowalutami. Po pierwsze, użytkownicy Opery nie będą już musieli instalować i konfigurować rozszerzeń do portfela kryptograficznego w ich przeglądarce. Wystarczy połączyć przeglądarkę Opera PC z przeglądarką mobilną i skanując kod QR.

Opera
źródło: https://www.operasoftware.com/press/releases/desktop/2018-08-08

Do tej pory portfele kryptowalutowe były dostępne jako konta w witrynach stron trzecich, jako aplikacje zainstalowane lokalnie lub jako rozszerzenia przeglądarki. Oprócz tego, że jest dostępny w szanowanej przeglądarce internetowej, nowy portfel Opery działa inaczej na innym froncie niż klasyczne portfele – zwiększa bezpieczeństwo.

Co sądzicie o uruchomieniu portfela kryptowalutowego przez Operę? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze