OpenSea wprowadzi obsługę NFT na Solanie

999

Największa giełda NFT OpenSea zamierza wprowadzić obsługę sieci Solana. Dzięki temu kolekcjonerzy niewymienialnych tokenów będą mogli handlować tokenami z takich popularnych serii jak: Solana Monkey Business, Aurory, Degenerate Ape Academy i Frakt.

Dotychczas na OpenSea dostępne są jedynie sieci Ethereum, Polygon oraz Klaytn, przez co użytkownicy nie mogą w jednym miejscu handlować wszystkimi NFT.

NFT na Solanie dostępne na OpenSea

Informacja o tym, że NFT na blockchainie Solana będą dostępne na platformie, została dzisiaj oficjalnie potwierdzona na twitterowym koncie OpenSea (@opensea). Oprócz krótkiego: najbardziej strzeżony sekret w web3

„The best kept secret in web3🤣”

opublikowano również kilkunastosekundowy film, który kończy się planszą wskazującą na kwiecień 2022 r.

Czy użytkownicy OpenSea potrzebują kolejnej sieci?

Chociaż największym zainteresowaniem cieszą się NFT na Ethereum, użytkownicy OpenSea mogą również korzystać z sieci Polygon oraz Klaytn. Dodanie Solany nie tylko pozwoli kolekcjonerom obniżyć koszty transakcji i szybciej realizować zlecenia, ale też da im dostęp do wielu popularnych kolekcji.

Jeżeli chodzi o sieci blockchain, które są najchętniej wybierane przez użytkowników, to Solana zajmuje drugie miejsce. Pod względem największego zainteresowania handlem NFT, wyprzedza ją jedynie Ethereum.

Popularne NFT na Solanie

Popularne serie na Solanie wraz z aktualną najniższą ceną za NFT to między innymi:

  • Aurory (38 SOL),
  • SolPunks (7,3 SOL),
  • Degenerate Ape Academy (84 SOL),
  • Galactic Gecko Space Garage (16,4 SOL),
  • Bold Badgers (2,18 SOL),
  • FRAKT (1,68 SOL).

Co ciekawe już we wrześniu ubiegłego roku Solana doczekała się pierwszej sprzedaży NFT za milion dolarów. Firma Moonrock Capital kupiła wtedy NFT z kolekcji Degenerate Ape Academy za 5980 SOL, co wówczas przekładało się na 1,1 miliona dolarów. Po aktualnym kursie SOL byłoby to około 668 922 USD.

Co sądzisz o dodaniu NFT na Solanie do oferty najpopularniejszego marketu niewymienialnych tokenów? Czy masz w swojej kolekcji NFT wypuszczone na tej sieci? A może uważasz, że „prawdziwe” NFT to tylko te, które są na Ethereum?

Może Cię zainteresować:

Komentarze