500 tys. $ w opłatach BTC w 24h | Czy bitcoin „zagwiżdże” wkrótce ponad 10 000$?

3 258

Ilość transakcji Bitcoin ostatnio eksplodowała, a sieci udało się zebrać ponad pół miliona dolarów w opłatach w ciągu zaledwie 24 godzin. Do tego mamy do czynienia z kilkoma czynnikami, które z powodzeniem mogą popchnąć kurs bitcoina w górę wykresów cenowych. O czym mowa? Wszystkiego dowiecie się w tym wpisie.

Opłaty transakcyjne Bitcoin osiągają nowy kamień milowy

Zaledwie tydzień temu, 30 października, sieć Bitcoin przekroczyła 1 miliard dolarów skumulowanych przychodów z opłat, co jest dość ważnym kamieniem milowym.

W dniu wczorajszym bitcoin znowu wrócił na usta komentatorów. Wszystko za sprawą kumulacji wartości opłat transakcyjnych, które tylko w przeciągu ostatniej doby wyniosły grubo ponad 500 000 USD:

Tymczasem forki Bitcoina nie rejestrują tak dużej wartości opłat transakcyjnych. BSV „zebrało” tylko 220 USD w ciągu 24 godzin, a BCH jeszcze mniej, bo tylko 200 USD. Jeśli chodzi o inne kryptowaluty, Ethereum udało się zebrać 96 000 $, a Litecoinowi tylko 840 $.

Czy Bitcoin jest gotowy na rajd powyżej 10 000 $?

Popularny na Twitterze Crypto Thies zauważył ostatnio, że Bitcoin wygląda obecnie raczej pozytywnie, ponieważ średnia ruchoma wolumenu implikuje napływającą w zawrotnym tempie zmienność. Na poniższym wykresie przypomniał, że gdy BTC osiągnął poziom 7300 USD, nastąpiło silne odbicie od poziomu 0,618 Fibonacciego, sytuacji tożsamej z rajdem od 3 000 USD do 14 000 USD. To zaś koreluje z dwutygodniową średnią ruchomą ważoną wolumenem.

Analityk dodał, że konsolidacja z lata 2019 r. była naznaczona przez Bitcoin, który zamienił główne opory na poziomy wsparcia. To wg niego oznacza, że w nadchodzących tygodniach bitcoin może zwrócić oczy ku górze skali i kontynuować wzrosty. Chociaż Thies nie podał konkretnego zakresu cenowego jego wykres sugeruje, że kurs BTC ponownie może zacząć flirtować z kwotą 14 000 USD i to już na początku 2020 r.

Hola hola!

Chociaż średnioterminowy, byczy sentyment BTC zdaje się rozwijać na dobre, oczywiście możemy zobaczyć jeszcze korektę i może ona być bardzo istotna. Analityk Data Dater doszukał się kilku oznak sugerujących, że BTC wkrótce powróci do 8000 $. Zauważył, że na wykresach czterogodzinnym, sześciogodzinnym i 12-godzinnym, wskaźniki „zbliżają się do stanu wykupienia” . W tym samym czasie wykres jednodniowy i dwugodzinny już migają sygnałami wykupienia rynku.

Ponadto wskaźnik finansowania BitMEX, który według wielu może być wykorzystywany do odkrywania lokalnych szczytów i dołków na rynku Bitcoin, znajduje się od trzech kolejnych miesięcy na bardzo wysokim poziomie.

Co sądzicie na ten temat? Czy w garnku, zwanym Bitcoin, zaczyna naprawdę wrzeć? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Komentarze