Oficjalne NFT od Marvela

6 543

Miłośnicy komiksów Marvela doczekają się w końcu oficjalnych NFT! Do końca przyszłego roku mają one trafić na popularną platformę VeVe, gdzie już teraz można kupować wirtualne figurki z konkurencyjnego uniwersum DC.

W przypadku NFT Marvela będą to nie tylko niewymienialne tokeny nawiązujące do takich superbohaterów jak Iron Man, Kapitan Ameryka czy Czarna Wdowa, ale również limitowane komiksy.

Kolejne NFT od Marvela (tym razem oficjalne)

W połowie miesiąca opisywaliśmy token $MV oraz plany wypuszczenia NFT związanych z Marvelem, który wzbudził duże zainteresowanie wśród fanów historii o superbohaterach. Jak jednak przestrzegaliśmy w artykule Czy Marvel naprawdę wchodzi na rynek NFT?, był to nieoficjalny projekt, który nie miał nic wspólnego z firmą. Można więc założyć, że takie działania nie spodobały się jednemu z dwóch najważniejszych wydawnictw komiksowych, czego efektem jest zapowiedź oficjalnych NFT. Dodatkowo strona wcześniejszego projektu (nftmarvel) została najprawdopodobniej wyłączona:

Tokeny NFT od Marvel Entertainment

W czwartek Marvel Entertainment wydało oświadczenie, w którym znalazła się informacja o nawiązaniu współpracy z Orbis Blockchain Technologies. Ma ona na celu stworzenie i wypuszczenie pierwszych NFT Marvela na platformie VeVe. Podobnie jak w przypadku dotychczasowych projektów dostępnych w aplikacji, użytkownicy będą mogli je nie tylko kupować, ale również oglądać i w razie potrzeby sprzedawać innym kolekcjonerom. Jak poinformował Daniel Fink (wiceprezes ds. rozwoju biznesu i strategii): mamy nadzieję rozszerzyć granice tego, czym może być fandom Marvela.

„We hope to expand the limits of what Marvel fandom can be (…)”.

Co to jest VeVe?

Wypuszczenie NFT w aplikacji VeVe z pewnością ułatwi ich zakup osobom, które nie chcą zakładać portfeli kryptowalutowych, tylko po prostu zależy im na zdobyciu kolekcjonerskiego wirtualnego przedmiotu z ulubionym superbohaterem. Zaletą VeVe jest również to, że można na różne sposoby oglądać zakupione NFT. W przypadku wirtualnych figurek można na przykład skorzystać z rozszerzonej rzeczywistości i ustawić je na półce w pokoju. Wówczas wystarczy nakierować na nią aparat telefonu, aby można było obejrzeć kolekcję. Aktualnie w ofercie VeVe dostępne są takie marki jak Ghostbusters, Adventure Time, Ultraman, Back to the Future, Batman oraz Cartoon Network.

Komentarze