Czy Marvel naprawdę wchodzi na rynek NFT?

Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie nie brakuje fanów komiksów Marvela oraz bazującego na nich filmowego uniwersum. Nic więc dziwnego, że informacja o wejściu marki na rynek NFT Binance Smart Chain wzbudziła duże zainteresowanie. Dotyczy to również zawiązanego z projektem tokenu $MV.

Przed ewentualnym zakupem tokenów $MV należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że twórcy projektu nie są zatrudnieni, ani w żaden inny sposób związani z firmą Marvel. Tym samym projekt, chociaż zapowiada się ciekawie, może nie przetrwać, szczególnie że popularne wydawnictwa komiksowe (a więc przede wszystkim Marvel oraz DC) są niechętne temu, aby tworzący dla nich artyści zarabiali na tworzeniu i sprzedaży dzieł, w których wykorzystywane są wizerunki popularnych superbohaterów.

Jaki jest cel tworzenia rynku NFT Marvela?

Celem nowego projektu jest ułatwienie transakcji dokonywanych pomiędzy twórcami a kolekcjonerami tokenów NFT. Transakcje mają się odbywać z wykorzystaniem kryptowalut. Zgodnie z informacją dostępną na stronie nftmarvel.io: NFT Marvel to platforma, dzięki której użytkownicy mogą sprzedawać swoje aktywa w świecie cyfrowym.

NFT Marvel is a marketplace where users can sell all of its assets in the digital world.

Dzięki temu, że projekt został stworzony na infrastrukturze Binance Smart Chain, użytkownicy nie muszą się martwić wysokimi opłatami, na co często skarżą się osoby korzystające z sieci ethereum (jednocześnie warto zwrócić uwagę, że obecnie Opłaty w Ethereum najniższe od 6 miesięcy. Dlaczego koszty transakcji spadły?).

NFT Marvel Fan Token

Zdaniem twórców projektu, Marvel Fan Token ($MV) będzie się wyróżniał trzema istotnymi elementami:

  1. Posiadacze tokenów mogą liczyć na atrakcyjne korzyści (między innymi w postaci dodatkowych $MV przyznawanych po każdej transakcji przeprowadzonej w sieci),
  2. Zrównoważonym rozwojem projektu (twórcy chcą zadbać o wysoką płynność),
  3. Zastosowanie deflacyjnego mechanizmu (tokeny będą regularnie skupowane i spalane, co przełoży się na zmniejszenie ilości $MV w obiegu. Takie rozwiązanie przynosi świetne efekty między innymi w przypadku związanej z giełdą Binance kryptowaluty BNB).

Jesteście zainteresowani NFT Marvel Marketplace?

Komentarze