Odwrotna korelacja Bitcoina z DXY nie taka oczywista

8 978

Dokładna analiza kwestionuje korelację DXY z „tezą” rajdów i korekt Bitcoina

Analitycy i handlowcy mocno trzymają się tezy „Bitcoin jest odwrotnie skorelowany z siłą indeksu dolara amerykańskiego”, ale bliższe przyjrzenie się danym sugeruje inaczej.

Obecnie wydaje się, że istnieje ogólne założenie, że gdy wartość dolara amerykańskiego wzrasta w stosunku do innych głównych światowych walut, mierzona indeksem DXY, wpływ na Bitcoin (BTC) jest negatywny.

Handlowcy i wpływowe osoby wysyłają ostrzeżenia o tej odwrotnej korelacji i o tym, jak ewentualne odwrócenie ruchu prawdopodobnie spowoduje wzrost ceny Bitcoina.

Analityk @CryptoBullGems niedawno sprawdził, jak indeks DXY wyglądając na wykupiony po tym, jak jego indeks siły względnej (RSI) przekroczył 78 , może być początkiem spadku.

Co więcej, analityk techniczny @1coin2sydes przedstawia niedźwiedzią formację podwójnego szczytu na wykresie DXY, podczas gdy jednocześnie Bitcoin tworzy podwójne dno, byczy wskaźnik.

https://twitter.com/1coin2sydes/status/1569403872036241411?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1569403872036241411%7Ctwgr%5Ef8e40d58f4283c8215dc43d4bc656b92bdb9ec02%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fdata-challenges-the-dxy-correlation-to-bitcoin-rallies-and-corrections-thesis

Korelacja zmienia się w czasie, pomimo ogólnego trendu odwrotnego

Okresy odwrotnych ruchów między Bitcoinem a indeksem DXY nigdy nie przekroczyły 36 dni. Wskaźnik korelacji waha się od ujemnej 1, co oznacza, że ​​wybrane rynki poruszają się w przeciwnych kierunkach, do dodatniej 1, która odzwierciedla idealny i symetryczny ruch. Rozbieżność lub brak relacji między dwoma aktywami będzie reprezentowana przez 0.

Od 19 sierpnia wskaźnik był poniżej minus 0,6, co wskazuje, że zarówno DXY, jak i Bitcoin ogólnie podążają w odwrotnej tendencji. W rzeczywistości najdłuższy okres odwrotnej korelacji trwał od 14 kwietnia do 20 maja.

Powiedzenie, że Bitcoin ma odwrotną korelację z indeksem DXY, byłoby statystycznie niespójne, ponieważ miał ujemne 0,6 lub mniej w mniej niż 30% dni od 2021 roku.

Dolar umocnił się po posiedzeniu FOMC

17 sierpnia urzędnicy Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych wskazali, że potrzebne będą dodatkowe podwyżki stóp procentowych, dopóki inflacja nie spadnie, jak wynika z protokołu z posiedzenia 27 lipca.

Raport spowodował, że dolar amerykański umocnił się w stosunku do głównych światowych walut, ponieważ rynek udzielił Fedowi wotum zaufania. Tymczasem Bitcoin spadł o 11% w ciągu dwóch dni do 20 800 USD, wzmacniając tezę o odwrotnej korelacji.

Mimo to korelacja nie implikuje związku przyczynowego, co oznacza, że ​​nie można stwierdzić, że pozytywne wyniki DXY negatywnie wpłynęły na cenę Bitcoina po opublikowaniu protokołu z posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Korelacja nie powinna być używana do przewidywania ruchów krótkoterminowych

Mimo że eksperci i osoby wpływowe często wykorzystują 20-dniowe dane korelacji, aby wyjaśnić codzienne ruchy cen, należy przeanalizować bardziej wydłużone ramy czasowe, aby zrozumieć potencjalny wpływ indeksu DXY na cenę Bitcoina.

Na przykład rok 2021 wykazał pewną pozytywną korelację między indeksem dolara DXY a Bitcoinem. Być może niektóre ruchy były przewidywane przez obie strony, ale nie występowały dłuższe okresy odwrotnej korelacji.

Co ważniejsze, wydarzenia związane wyłącznie z kryptowalutą mogły zniekształcić metrykę, takie jak pierwsze uruchomienie amerykańskiego funduszu giełdowego Bitcoina w dniu 19 października 2021 r. Inne przykłady obejmują ogłoszenie przez Teslę 1,5 miliarda dolarów inwestycji w Bitcoina 8 lutego 2021 r.

Co więcej, analitycy wskazują na chińskie tłumienie wydobycia w maju 2021 r. jako winowajcę spadku rynku poniżej 40 000 USD. Zdarzeń tych nie mógł przewidzieć indeks dolara DXY, więc jakakolwiek trwająca korelacja mogła mieć niewielki wpływ w tych okresach.

W związku z tym ci, którzy czekają na zmianę indeksu DXY przed postawieniem zakładów na rajd Bitcoina, nie mają żadnego wsparcia statystycznego. Ilekroć mają miejsce pozytywne (lub negatywne) zmiany charakterystyczne dla branży kryptowalut, historyczna korelacja traci znaczenie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze