Co dalej z Bitcoinem i rynkiem kryptowalut po zakończeniu fuzji Ethereum? Może „Joe Cool”?

Co dalej z Bitcoinem i rynkiem kryptowalut po zakończeniu fuzji Ethereum?

Oto przegląd możliwych nowych trendów, które będą napędzać rynek kryptowalut w erze po scaleniu.

Fuzja Ethereum pojawiła się i zniknęła, pozostawiając inwestorom znak zapytania, jak może wyglądać kolejny trend na rynku. W Cointelegraph Twitter Space z założycielem Capriole Fund, Charlesem Edwardsem, analityk wspomniał, że podekscytowanie Ethereum Merge i jego zwyżkową akcją cenową trochę podsycają nadzieję na całym rynku. Teraz, gdy wydarzenie nadeszło i minęło, rynek kryptograficzny zniżkował, z cenami Bitcoina (BTC) poniżej 20 000 USD, a Etherum (ETH) poniżej 1500 USD.

W końcu pojawią się nowe narracje i trendy rynkowe, a jeśli podstawy są prawidłowe, inwestorzy będą obracać funduszami, gdy pojawią się nowi liderzy.

Przyjrzyjmy się kilku potencjalnym trendom.

Gdzie pójdą dotychczasowi górnicy ETH?

Sieć Ethereum pomyślnie przeszła na model proof-of-stake (PoS), co oznacza, że ​​górnicy są na wyciągnięcie ręki, ale nadal prawdopodobnie posiadają swoje GPU i infrastrukturę wydobywczą ASIC. Możliwe, że niektórzy górnicy mogą zdecydować się na wydobycie w innym łańcuchu zamiast sprzedawać swój sprzęt.

Chociaż nie zdecydowali się jeszcze na żadną konkretną sieć, Ravencoin, Flux, Ethereum Classic i Ergo wydają się być liderami. Prowadząc do scalenia, każda sieć odnotowała wzrost szybkości haszowania do nowych rekordów wszech czasów, jak pokazano poniżej.

Ceny każdego altcoina również wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca, przy czym RVN Ravencoina wzrósł o 169%, ERG Ergo dodał 132%, Flux zyskał 156%, a ETC Ethereum Classic wzrosło o 135% w ciągu ostatnich 90 dni.

Co ciekawe, 15 września gwałtownie spadła stopa haszowania i cena, a w momencie pisania tego tekstu tylko Flux i RVN wydają się odbijać. W nadchodzących tygodniach i miesiącach ciekawie będzie zobaczyć, którzy górnicy sieci wybiorą swój nowy dom i jaki ma to wpływ na cenę kryptowaluty.

Ekosystem nadal się rozwija

Ekosystem Cosmos wciąż się rozwija, co wydaje się przyciągać kupujących do ATOM. Od najniższego poziomu do 5,50 USD w dniu 18 czerwca, cena ATOM wzrosła o 137,5% i obecnie wynosi powyżej 16 USD. Analiza sugeruje, że inwestorzy postrzegają niedługo uruchomienie zakładów płynnych, wykorzystanie ATOM jako zabezpieczenia dla wybijania monet stablecoin, uruchomienie Cosmos Hub 2.0 i ewentualne odzyskanie zdecentralizowanych finansów jako ogólnie zwyżkowe czynniki długoterminowe dla ceny ATOM.

Kupić plotkę i sprzedać wiadomości, czy kupić dip?

Chociaż obecna akcja cenowa ETH jest mniej zwyżkowa, niż mogliby mieć nadzieję zwolennicy Merge i byki ETH, faktyczne przejście na PoS wydaje się być sukcesem i być może z czasem korzyści z PoS przełożą się na zwyżkową akcję cenową ze strony ETH. Według współzałożyciela Jarvis Labs, Bena Lilly’ego, „ruch Joe Cool” dla inwestorów ETH nie polega na „wciągnięciu się w nadchodzące dni. Głównym graczem, który prawdopodobnie wykona jakąkolwiek szaloną aktywność, jest górnik. A to jednorazowe wydarzenie, które ma być krótkotrwałe”.

Lilly wyjaśniła, że:

„Ruch Joe Cool polega na tym, żeby siedzieć i kupować każdy rodzaj nadmiernie emocjonalnego ruchu. Potem usiądź i uspokój się”.

W przyszłości Etherum może doświadczyć szoku podażowego i prawdopodobnie stać się deflacyjny. Staking dodatkowo zabezpiecza sieć, zapewniając jednocześnie gwarantowane zwroty ze zdeponowanych aktywów. Na rynku, który tkwi w trendzie spadkowym, pozyskiwanie bezpiecznych, przewidywalnych zysków może stać się bardziej atrakcyjne.

Zasadniczo Lilly sugeruje, że zajmie trochę czasu, zanim zapał towarzyszący fuzji się uspokoi, a inwestorzy zaczną czerpać korzyści, jakie może zaoferować sieć PoS Ethereum.

A co z Bitcoinem?

W analizie Bitcoina w tym tygodniu omawiałem, jak niewiele tak naprawdę zmieniło się wraz z ceną Bitcoina. Jego cena utrzymywała się w przedziale od 17 600 do 24 400 USD przez ostatnie trzy miesiące, a wszystkie wzrosty z każdego najwyższego zakresu od 29 marca zostały ograniczone przez 200-dniową średnią kroczącą i linię trendu oporu, która rozciąga się od Bitcoina.

Listopad 2021 najwyższy w historii – 69 400 USD

Podczas gdy dalsza konsolidacja w obecnym zakresie może (i zazwyczaj byłaby) dobra dla altcoinów, napięcia makro mogą nadal ciążyć na rynkach kryptowalut i akcji. Gorący poziom indeksu cen konsumpcyjnych z 12 września może doprowadzić do bardziej agresywnych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, a potencjalny efekt domina na ceny akcji może mieć jeszcze silniejszy efekt rozlewania się na ceny kryptowalut.

Z tego powodu inwestorzy pozostają w dużej mierze niechętni do ryzyka większości kryptowalut i możliwe jest, że powtarzające się odrzucenia na długoterminowej linii trendu spadkowego i dalsze ponowne testy wsparcia 19 000 USD mogą ostatecznie doprowadzić do załamania poniżej rocznego dołka.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx