Obecna cena Bitcoina stwarza rzadką okazję! Doug Casey’s International Man

Metallic Bitcoin symbol over financial chart. Horizontal composition with selective focus and copy space.

Doug Casey to legendarny inwestor, pisarz i założyciel znanego i szanowanego newslettera Casey Research. W 1980 roku jego ksiażka ”Crisis investing” znajdowała się na pierwszym miejscu The New York Times przez 29 tygodni z rzędu i była najlepiej sprzedającą się książką o finansach.

W ostatnim wpisie, który ukazał się na jego stronie internationalman.com możemy przeczytać co on i jego zespół sądzi na temat Bitcoina i jego obecnej ceny.

„Nie spodziewam się, że krach Celsjusza będzie miał trwały negatywny wpływ na Bitcoina.

Bitcoin przeszedł w przeszłości kilka bardziej wybuchowych incydentów, z których wychodził jeszcze silniejszy niż kiedykolwiek (patrz na przykład bankructwo Mt. Gox w 2014 r.).

Dzieje się tak, ponieważ Bitcoin jest lepszą formą pieniądza na najwcześniejszych etapach monetyzacji – jest to z natury niestabilny proces.

Nierzadko zdarzało się, że cena Bitcoina wykonywała znaczące korekty o 50% lub więcej, co miało miejsce już osiem razy. Co więcej, były trzy przypadki, w których Bitcoin spadł o 80% lub więcej.

Bitcoin spadł o 73% od ostatniego szczytu w listopadzie 2021 r. do ostatniego dna w czerwcu 2022 r.

Jednakże, jeśli pomniejszysz i spojrzysz na duży obraz, zmienność Bitcoina była głównie w górę w dłuższej perspektywie.

Wraz ze wzrostem adopcji Bitcoin staje się coraz bardziej ugruntowany jako pieniądz, zmienność powinna się wyrównać – ale prawdopodobnie po znacznie wyższej cenie. Właśnie dlatego chcesz kupić Bitcoin – i aktywa spekulacyjne, które wpisują się w ten sam trend, aby uzyskać jeszcze więcej potencjalnych korzyści – zanim reszta świata odkryje jego lepsze właściwości pieniężne a przede wszystkim całkowitą odporność na inflację.

Krótko mówiąc, Bitcoin pozostaje niezwykle niestabilny – tak jak zawsze od samego początku. Ale teraz wydaje się, że jest to niezwykła okazja do zakupu. To dlatego, że rzadko zdarzały się okresy, w których cena Bitcoina była niższa niż cztery lata temu.

Właśnie dlatego 200-tygodniowa średnia krocząca (200 WMA) jest pomocną metryką, ponieważ zawiera prawie cztery lata danych cenowych — mniej więcej o długości cyklu halvingowego.

Pomyśl o 200 WMA jako o dolnym poziomie ceny Bitcoina, który historycznie wyznaczał dno.

Czy tym razem też to zrobi? Nikt nie wie na pewno, ale myślę, że to rozsądna propozycja. Jak zawsze jednak dotychczasowe wyniki nie wskazują na te przyszłe.

W swojej historii cena Bitcoina kilka razy dotknęła 200 WMA i były to fantastyczne okazje do zakupu. Jak widać na powyższym wykresie, jest to rzadkie zjawisko… a teraz jest to jeden z takich momentów.

Jednak okazja może wkrótce zniknąć.

Historycznie, największe ruchy Bitcoina w górę następują bardzo szybko…

Dlatego wielu traci możliwość zarabiania fortun na Bitcoinie… i żyje, by tego żałować.

Myślę, że następny duży ruch może nastąpić niebawem.”

Może Cię zainteresuje:

Komentarze