Nowy stablecoin USDDex | Czy pokona Tether?

1 257

Rok 2019 staje się poniekąd okresem stablecoinów, czyli tokenów opartych o kursy walut fiducjarnych – stabilnych monet cyfrowych. Japońska firma USDDex Company utworzyła swój autorski stablecoin w pełni oparty o kurs dolara amerykańskiego. Token został utworzony na platformie Ethereum i akceptowany jest przez portfele standardu ERC-20. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej firmy, USDDex coin będzie dostępny do obrotu na giełdach kryptowalut już przed 15 kwietnia 2019 roku. Stablecoin ma być całkowicie zdecentralizowany i w pełni odporny na zmiany wartości. Ponadto inwestorzy, którzy zakupili token przed dniem wczorajszym, otrzymali 45% bonus tokenów. 

Stablecoiny to coraz prędzej rozwijająca się gałąź kryptowalut, szczególnie wspierana przez globalne instytucje finansowe. Kryptowaluty oparte na kursie walut fiducjarnych stanowią lepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw chcących zgłębić tajniki transakcji kryptowalutowych. Nowi gracze o wysokim potencjale technologicznym, tacy jak USDDex, wchodzą na rynek i tworzą dodatkowy impuls w branży, rozwijając rynek kryptowalut. Hitoshi Shibata, założyciel USDDex i członek grupy roboczej ds. „Japońskiego sektora bankowego i integracji blockchain” z 15-letnim doświadczeniem w korporacji Mizuho Financial Group, przedstawił główne zalety USDDex.

„USDDex jest wiarygodnym źródłem stabilności cenowej w obliczu ciągłych zmian na rynku kryptowalut. Każdy USDDex jest zawsze zabezpieczony w nadmiarze, więc nigdy nie musisz się martwić o jego zmianę wartości w górę lub w dół. Nasz portfel jest zdywersyfikowany, dlatego pozwala na przechowywanie wielu aktywów gwarantujących wartość każdego USDDex. Każdy może wyświetlić informacje o zabezpieczeniu każdego tokena USDDex, w tym jego profilu bezpieczeństwa.” – napisał zespół USDDex na swojej stronie.

Tether, a USDDex

Jeśli projekt tokena USDDex nadal będzie się prężnie rozwijać, możemy być świadkami sporu pomiędzy zespołem Tethera, a USDDex. Wokół projektu Tether narosło wiele kontrowersji, związanych z manipulacjami rynku kryptowalut, a także nadmiarową emisją tokenów USDT oraz niszczeniem tokenów. Na przestrzeni miesięcy okazało się, że Tether nie jest całkowicie połączony z kursem dolara. Jego cena wahała się w przedziale 85-99 centów, osiągając najgorsze notowania na giełdzie kryptowalut Kraken. Ponadto token zostanie wprowadzony na giełdy tj. HitBTC, czy DDEX. W przypadku USDDex, zespół zapewnia następujące kryteria:

  • Cena USDDex jest stała (1 USDDex = 1 USD),
  • Uzyskano certyfikowany audyt bezpieczeństwa z oceną AA+,
  • Token zbudowano na platformie Ethereum (akceptuje wszystkie portfele standardu tokenów ERC-20),
  • USDDex posiada otwarty kod źródłowy,
  • Token może zostać podłączony do scentralizowanych giełd, jak i zdecentralizowanych.
kryptowaluty stablecoin token usddex
źródło: https://usddex.io/

Jak informuje zespół USDDex, oferują oni rewolucyjną technologię, która stanie się podstawą niezależnej, przejrzystej i stabilnej polityki pieniężnej naszych czasów. USDDex zabezpieczono w nadmiarze, aby zagwarantować wyjątkową stabilność niezależnie od zachowania rynku. Otwarty kod źródłowy, wielokrotny i szczegółowy audyt bezpieczeństwa (z oceną AA+) zapewniają wysoki poziom niezawodności.

Co sądzicie o nowym stablecoinie USDDex? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze