Nowy Bitcoin | Justin Sun (Tron) już wie, co nim jest

4 961
Binance zdobyła pozycję jednej z największych giełd kryptowalut, a jej token Binance Coin (BNB) sprostał oczekiwaniom wchodząc na listę 10 najlepszych kryptowalut. Moneta wspięła się na siódme miejsce zestawienia pod względem kapitalizacji rynkowej i odnotowała znaczny wzrost.

Nowy Bitcoin?

Czy mamy do  czynienia z nowym bitcoinem? Forbes docenił dotychczasowe działanie i wysiłki giełdy wraz z jej rosnącym na wartości tokenem. Ten post został udostępniony przez CEO Binance na koncie społecznościowym na Twitterze:

Założyciel i prezes fundacji Tron, Justin Sun pogratulował CZ (zobacz nasz ranking najbogatszych?) osiągnięcia i nazwał BNB „nowym bitcoinem”. Sun powiedział:

Binance Coin osiągnął poziom 5,90 dolara w styczniu i od tego czasu wzrósł do 14,23 dolarów, a wzrost o 141% wystarczył, by znacznie przewyższyć wiele kryptowalut na rynku. Mogliście to również bez trudu zaobserwować dzięki zastosowaniu nowej metodologii w naszym, bithubowym rankingu. Binance Coin rozpoczął rok od numeru 31 na liście monet według wartości rynkowej i od tego czasu stał się ósmą co do wielkości monetą na rynku.

źródło: coinmarketcap

Prawdopodobne przesłanki dla wzrostów

Duży wzrost BNB w tym roku jest w dużej mierze zasługą wprowadzenia Binance DEX, nowej zdecentralizowanej giełdy firmy, która wykorzystuje BNB w ramach par podstawowych. Giełda jest teraz otwarta dla publicznych testów i działa na Binance Chain, niestandardowym blockchaine stworzonym przez Binance.

Prezes Binance Changpeng Zhao, który twierdzi, że BNB prawdopodobnie ma więcej przypadków użycia niż jakakolwiek inna moneta, aktywnie naciska na przyjęcie BNB w realnym świecie, wraz z rosnącą liczbą platform ogłaszających poparcie dla monety w ostatnich miesiącach:

W chwili pisania niniejszego tekstu, BNB wycenia się na 15,09 dolarów przy kapitalizacji rynkowej przekraczającej 2 miliardy dolarów. Token zarejestrował 24-godzinny wolumen obrotu w wysokości 227 milionów dolarów, odnotowując wzrost 11,79%.

Token był przedmiotem dużego obrotu na macierzystej giełdzie Binance. Zarejestrował skumulowany wolumen o wartości ponad 100 milionów dolarów z parami BNB / USDT i BNB / BTC.

Co myślicie na ten temat? Czy Binance Coin ma szanse na dalsze wzrosty? Jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Jak zwykle czekam na Wasze komentarze!

Komentarze