Nintendo interesuje się NFT i metaverse

1 343

Wśród pytań, które padły podczas ogłaszania wyników finansowych Nintendo, pojawiło się jedno związane z NFT i metaverse.

Chociaż na razie nie podano żadnych szczegółów, to japoński gigant przyznał, że dostrzega potencjał w tych obszarach.

Czy Nintendo będzie w stanie wykorzystać możliwości oferowane przez metaverse?

Starszy analityk w MST Financial David Gibson zamieścił na swoim koncie (@gibbogame) odpowiedź Nintendo na pytanie związane z metaverse i NFT:

Interesujemy się tym obszarem i dostrzegamy jego potencjał, ale zastanawiamy się, jaką radość możemy zapewnić w tym obszarze, a to w tym momencie jest trudne do określenia.

„We do have interest in this area, we feel the potential in this area, but we wonder what joy we can provide in this area and this is difficult to define right now”.

Gibson wskazuje na to, że firma miała na myśli przede wszystkim metaverse, a nie NFT.

Wyjątkowa firma z branży gier

Trudno przewidzieć, czy ewentualne wdrożenie metaverse i NFT przez japońskie przedsiębiorstwo przyczyni się do opracowania nowych rozwiązań. Chociaż zarówno konsole, jak i gry na Nintendo świetnie się sprzedają (nawet pomimo tego, że bardzo często są to po prostu odświeżone wersje starych tytułów), to jednocześnie firma od pozostaje w tyle, jeżeli chodzi o grafikę, czy takie rozwiązania jak zwykły komunikator do prowadzenia rozmów pomiędzy graczami. Z drugiej strony osoby, które wybierają produkty sygnowane logo Nintendo, nie mają z tym najmniejszych problemów, ponieważ gry są niezwykle dopracowane i wciągające.

Nie ma natomiast wątpliwości, że jeżeli okazałoby się, że nowa odsłona gry z serii Pokemon daje możliwość wymieniania kieszonkowych potworów w formie NFT, to z dnia na dzień technologią zainteresowałyby się miliony nowych użytkowników. W końcu wystarczył zaledwie tydzień, aby sprzedaż Pokémon Legends: Arceus przekroczyła 6,5 miliona egzemplarzy.

Przy okazji przypominamy, że twórcy Pokemon GO nawiązali współpracę z Fold App (chodzi o studio Niantic).

Co sądzisz o potencjalnych krokach Nintendo w stronę NFT i metaverse?

Komentarze