Nifty’s uruchamia platformę społecznościową NFT

Nowy projekt stworzony w ramach współpracy pomiędzy Nifty’s Inc. oraz takimi gigantami jak Warner Bros. ma stać się miejscem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kolekcjonerów i miłośników NFT.

Warner Bros., jeden z największych producentów i dystrybutorów filmowych to nie jedyny duży gracz, który wyraził zainteresowanie projektem. Platforma społecznościowa zebrała już 10 milionów dolarów od inwestorów Venture Capital związanych z rynkiem blockchain.

NFT z filmu Space Jam: A New Legacy

Współpraca z Warner Bros. przełożyła się na możliwość wprowadzenia limitowanej kolekcji NFT przedstawiających bohaterów nadchodzącego filmu. Do ich stworzenia wykorzystano specjalną technologię Palm NFT Studio, którą opracowała firma ConsenSys.

Inwestorzy zainteresowani nową platformą NFT

Nowa platforma NFT otrzymała pieniądze od wielu inwestorów. Łącznie przekazali oni 10 milionów dolarów. Wśród firm, które zainwestowały pieniądze w platformę Nifty’s, znalazły się między innymi: Coinbase Ventures, Samsung Next, BBTV Holdings Inc, Palm NFT Studio, Topps oraz HENI. Kilku inwestorów, którzy mieli okazję wejść w projekt na wczesnym etapie, podjęło natomiast decyzję o zwiększeniu udziałów. Na taki krok zdecydowały się Ethereal Ventures oraz Polychain Capital.

Samsung wchodzi na rynek NFT

Samsung Next to oczywiście firma związana z popularnym producentem elektroniki. Najważniejsze obszary technologiczne, w których realizuje swoje inwestycje to przede wszystkim AI, blockchain, fintech, healthtech, infrastructure oraz mediatech.

Nic więc dziwnego, że firma zainwestowała pieniądze w platformę NFT z dużym potencjałem. Zdaniem wiceprezesa wykonawczego Davida Lee, firma chce kształtować przyszłość poprzez identyfikację istotnych technologii oraz pomysłów, a dokonania Nifty’s zrobiły na nich duże wrażenie:

„Our business strives to shape the future by identifying the technologies, trends and ideas that matter. […] What Nifty’s has developed in such a short time deeply impressed us, and we cannot wait to see how they shape the future of NFT engagement.”

Platforma NFT od Nifty’s jest kolejnym tego typu przedsięwzięciem, ale jak widać, wciąż jest miejsce na nowe projekty. Niedawno miała miejsce premiera Binance NFT Marketplace.

Komentarze