Nifty News – ciekawostki z rynku

Chińska „bańka mieszkaniowa wreszcie pęka” — Chen Lin

Stan Chińskiej gospodarki pogarsza się, powiedział Chen Lin, zarządzający aktywami w Chen’s Picks.

Lin rozmawiał z Kitco.

W poniedziałek Ludowy Bank Chin dokonał niespodziewanej obniżki stóp procentowych, aby wesprzeć gospodarkę kraju. Bank zanotował zbyt wiele spekulacji na rynku mieszkaniowym, powiedział Lin.

„Bańka mieszkaniowa w końcu pęka. Jest poważny problem: wiele pustych mieszkań” – powiedział Lin.

Zauważył, że wiele osób zaciągnęło kredyty hipoteczne na nieukończone domy i mieszkania, a pogarszający się obraz gospodarczy oznacza, że ​​te projekty mogą nigdy nie zostać zrealizowane.

Pojawiają się obrazki jak ten poniżej, które sugerują, że sytuacja jest poważniejsza niż wskazują oficjalne komunikaty rządowe.

Chen zauważył również, że chiński rynek jest „niezwykle ważny” dla górników, zauważając, że:

„Każda hossa na rynku surowców w ciągu ostatnich 20 lat była zapoczątkowana przez Chiny”.

Lin powiedział, że chiński rząd obniża stopy procentowe i zapewnia bodźce do udzielenia pomocy gospodarce, ale faworyzuje projekty energetyczne ze względu na wysokie ceny energii i potrzebę bezpieczeństwa energetycznego.

„Chiny naprawdę chcą być niezależne energetycznie. Gdyby była wojna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, chiński szlak naftowy z Zatoki Perskiej zostałby odcięty. Jedyna ropa pochodziłaby z Rosji”.

Lin powiedział, że kraj inwestuje w energię jądrową i słoneczną. Nagromadzenie energii słonecznej jest korzystne dla srebra. Według Lin trudno jest zastąpić srebro w panelach słonecznych, ponieważ metal jest kluczem do lepszej wydajności.

Kanadyjskie giełdy kryptograficzne zaczynają limitować roczne zakupy większości kryptowalut

Kilka giełd kryptowalut w Kanadzie zaczęło wprowadzać środki mające na celu ograniczenie rocznego limitu kupna niektórych aktywów kryptograficznych do 30 000 CAD, co ma na celu „ochronę inwestorów kryptowalutowych”.

Giełdy, Newton i Bitbuy, mające siedziby poza Toronto i podjęły decyzję o ograniczeniu zakupu niektórych tokenów w celu wykonania poleceń Ontario Securities Commission (OSC) i organów regulacyjnych papierów wartościowych w innych prowincjach oraz terytoriach Kanady.

Zgodnie z postem giełdy Newton, handlarze kryptowalut z Ontario będą teraz podlegać „limitowi zakupów netto” na większości tokenów kryptograficznych, z wyłączeniem Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). ).

Newton wyjaśnił, że mieszkańcy Kanady mieszkający w Kolumbii Brytyjskiej, Albercie, Manitobie lub Quebecu nie będą podlegać tym ograniczeniom.

Niestety, jak zauważono w poście z Bitbuy, mieszkańcy następujących lokalizacji będą podlegać nowym limitom kupna: Nowy Brunszwik, Nowa Fundlandia, Nowa Szkocja, Nunavut, Terytoria Północno-Zachodnie, Ontario, Wyspa Księcia Edwarda, Saskatchewan i Jukon.

Bitbuy ujawnia bardziej szczegółowe wyjaśnienie, w jaki sposób będą egzekwowane ograniczenia.

„Limity są zdefiniowane jako„ limity zakupów netto ”, co oznacza, że ​​sumują wszystkie twoje zakupy kryptowalut minus sprzedaż (przy średnim koszcie) w ciągu 12-miesięcznego okresu (ostatnie 365 dni)” – zakomunikował Bitbuy.

Zgodnie z tabelą dostarczoną przez Bitbuy, limity zakupu 30 000 CAD będą miały zastosowanie do osób, które kwalifikują się jako „inwestorzy detaliczni”, podczas gdy „inwestorzy zakwalifikowani” będą mieli limit zakupu w wysokości 100 000 CAD. Osoby, które kwalifikują się jako „akredytowani inwestorzy”, nie będą podlegać żadnym limitom zakupu.

Społeczność kryptograficzna przeciwna limitom

Społeczność kryptowalutowa odpowiedziała krytyką na nałożenie limitów odnośnie możliwości kupowania oraz ograniczanie dostępu do niektórych tokenów.

W sprawie wypowiedział się nawet współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin:

„Cieszę się, że ludzie Ethereum sprzeciwiają się przepisom, które uprzywilejowują ETH nad innymi legalnymi kryptowalutami”.

Inni użytkownicy mediów społecznościowych szybko zaoferowali mieszkańcom Kanady rozwiązania omijające nowe ograniczenia. Jedną z popularnych sugestii jest, aby osoby dotknięte limitem ominęły zasady, kupując duże ilości nieograniczonych tokenów i przenosząc je na zdecentralizowaną giełdę w celu wymiany na wybrany przez siebie token.

Pomysł kanadyjczyków wydaje się być z „piekła rodem”.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx