NIFTY NEWS – BitHub.pl – ciekawostki z rynku

NIFTY NEWS: Dr DisRespect przedstawia grę NFT, która wywołała mieszane reakcje, pierwszy NFT FC Barcelona sprzedaje się za 700 000 USD i więcej…

Shiba Eternity to oficjalna nazwa nadchodzącej mobilnej gry NFT Shiba Inu. Funko wydaje zestawy pakietów NFT przedstawiających kolekcjonerskie postacie awatara.

Streamer YouTube, Dr DisRespect, zaprezentował w sobotę pierwszą prezentację nadchodzącej strzelanki na tokeny (NFT) o nazwie Dedrop.

Początkowa reakcja była jednak mieszana, a niektórzy byli rozczarowani brakiem dopracowania gry, biorąc pod uwagę, że Dr DisRepect chwalił się w usuniętym tweecie z czerwca, że będzie lepsza niż Call of Duty.

Użytkownik Jonesy_Actual stwierdził, że gra obecnie wygląda „jak strzelanka zręcznościowa w Chuck E Cheese”, podczas gdy MemeCyptum sarkastycznie wtrącił:

„Dr Disrespect próbował zrobić strzelankę NFT i wygląda kiepsko? Mówię ci, że jestem w szoku, absolutnie w szoku”.

Inni wezwali jednak do cierpliwości, ponieważ gra jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i prawdopodobnie przejdzie wiele zmian przed ukończeniem ostatecznej wersji.

„Lol, to jest tak wcześnie w rozwoju, ale ludzie wciąż muszą hejtować? Przynajmniej jasno mówi o rozwoju, pokazując każdy etap, gdy się pojawia.” – napisał L1GHTNING96.

Dr DisRespect ma ponad cztery miliony subskrybentów na YouTube i 2,4 miliona obserwujących na Twitterze. Niedawno uruchomił studio gier, które nazwał potrójnym A o nazwie Midnight Society, które nawiązało współpracę z Polygon Studios w celu opracowania gier NFT za pośrednictwem sieci skalowania Ethereum firmy Polygon.

Pierwszy materiał filmowy pokazuje uproszczoną strzelankę z perspektywy pierwszej osoby, w której gracz biega i strzela do celów na strzelnicy.

Oczekuje się, że nowa gra będzie wykorzystywać NFT, aby zapewnić użytkownikom cyfrowe posiadanie przedmiotów i nagród w grze.

Według strony internetowej Midnight Society, niedawno wyprzedano wszystkie 10 000 tokenizowanych przepustek Founders Pass, które zawierały grywalne awatary dla Dedrop. NFT oferują również wczesny dostęp do gry, wraz z prawami głosu na integrację funkcji gry i szeregiem innych korzyści. NFT oparte na Polygon kosztowały 50 dolarów za sztukę i zostały wykorzystane jako sposób na sfinansowanie rozwoju gry.

Shiba Eternity

Zespół odpowiedzialny za memecoin Shiba Inu (SHIB) przedstawił nazwę nadchodzącej mobilnej gry NFT projektu we współpracy z PlaySide Studios.

Gra nosi tytuł Shiba Eternity, a zespół SHIB-y ujawnił, że będzie dostępna zarówno w Apple App Store, jak i Google Play Store. Gra jest rozwijana w ramach szerszego celu projektu, jakim jest zbudowanie ekosystemu metaverse i będzie kompatybilna z NFT Shiboshi.

Gra będzie dostępna w dwóch trybach: zwykłej darmowej grze mobilnej oraz wersji zawierającej NFT i funkcje „graj, aby zarobić”.

FC Barcelona sprzedaje dzieła NFT za 700 tys

Hiszpański gigant piłkarski FC Barcelona (Barca) sprzedał w piątek za pośrednictwem domu aukcyjnego Sotheby’s w Nowym Jorku dzieło sztuki NFT z udziałem legendy klubu Johana Cruyffa za 693 000 USD.

Dzieło sztuki audiowizualnej, In a Way, Immortal, przedstawia złotego Cruyffa, który strzelił kultowego gola przeciwko Atletico Madryt w 1973 roku i zostało stworzone przez zespół 40 grafików komputerowych i artystów od efektów wizualnych. Utwór wspiera oryginalna ścieżka dźwiękowa z 30-osobową orkiestrą.

W ramach sprzedaży właściciel NFT zostanie teraz Cyfrowym Ambasadorem Barca i uzyska wyłączny dostęp do wydarzeń VIP w klubie.

Cruyff grał w Barcelonie w latach 1973-1978 i wrócił, aby trenować drużynę w latach 1988-1996. Zmarł w 2016 roku i jest postrzegany jako jedna z najważniejszych postaci w historii klubu.

Barca ogłosiła również w tym tygodniu, że nawiązała współpracę z platformą tokenów dedykowanych dla fanów Socios, aby rozwijać inicjatywy blockchain, NFT i Web3 zespołu. W ramach umowy właściciel Socios, Chiliz, zainwestuje 100 milionów dolarów w Barca Studios i nabędzie 24,5% udziałów w centrum tworzenia i dystrybucji treści cyfrowych.

Cyfrowy Avatar Funko Pops

Funko i Paramount połączyły siły, aby wypuścić serię cyfrowych gier NFT Funko Pop przedstawiających postacie z ukochanego Avatara Nickelodeon: The Last Airbender i The Legend of Korra.

Kolekcja będzie dostępna do zakupu za pośrednictwem Dropp.io od 9 sierpnia i będzie zawierać 625 000 propozycji NFT o różnych poziomach rzadkości, rozłożonych na standardowe pakiety po pięć żetonów za 9,99 USD i pakiety premium po 15 tokenów za 29,99 USD.

Funko jest twórcą cieszących się ogromnym powodzeniem kolekcjonerów, które przedstawiają licencjonowane treści z niekończącej się listy znanych postaci i osób z popkultury. Jeśli kolekcjonerzy będą mieli szczęście zdobyć rzadki Avatar Digital Funko Pop NFT, będą mogli wymienić go na limitowaną edycję fizycznej figurki kolekcjonerskiej Funko Pop.

Inne fajne wiadomości:

W poniedziałek wolumen obrotu CryptoPunks NFT wzrósł o 1,847% w ciągu 24 godzin. Obrócono ponad 1226,68 Ether (ETH) punkowych NFTw tym czasie. Wzrost zainteresowania wydaje się być związany z wprowadzeniem własnej kolekcji NFT przez sprzedawcę luksusowej biżuterii Tiffany & Co., która ma specjalną zaletę dla posiadaczy punka.

Nadchodzący album Muse NFT Will of the People będzie najnowszym formatem albumu kwalifikującym się do listy przebojów od 2015 roku. Przed koncepcją tego albumu ostatnim formatem akceptowanym przez międzynarodowe listy przebojów były strumienie albumów. Albumy NFT kwalifikują się teraz zarówno na brytyjskie, jak i australijskie listy przebojów.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze