Nietypowe miejsca, w których zapłacisz bitcoinem [Top 5]

Bitcoin to środek płatniczy bez granic. Można wykorzystywać go wszędzie, gdzie tylko mamy dostęp do Internetu. Na świecie istnieje wiele miejsc, gdzie do transakcji wykorzystać można najpopularniejsza kryptowalutę. Jak się okazuje wiele z tych miejsc jest naprawdę specyficznych. Dlatego postanowiliśmy zebrać je razem i przedstawić wam najlepsze nietypowe miejsca, w których zapłacisz bitcoinem.

1. Dom pogrzebowy w Minnesocie

Pożegnania z bliskimi są niezwykle wielkim emocjonalnym wysiłkiem, ale także sporym wydatkiem. Jeśli udało Ci się zaoszczędzić trochę BTC i nie chcesz ich wymienić na fiaty, Crescent Tide Cremation Srvices z checią pomoże Ci się ich pozbyć. Dom pogrzebowy nie tylko akceptuje płatności w BTC, ale także daje klientom zniżki na usługi, jeśli zdecydują się na płatność w tej formie.

Pomysł na uwzględnienie nowej płatności pojawił się w 2017 roku po kryptowalutowym boomie. Jak twierdzą włąściciele biznesu – opcja ta ciągle jest dostępna i przynosi zyski.

2. Kościół św. Jana Ewangelisty w Nowym Jorku

Podczas zbierania ofiary w kościele, wielu wiernych przetrząsa kieszenie, żeby odkryć, że zostawili drobne i gotówkę w domu. W tym wyjątkowym kościele nie przeszkodzi to Tobie w przekazaniu środków!

Ojciec Rosado, przewodniczący wspólnoty, zachęca wiernych do składania datków za pomocą bitcoina. Jak sam przyznał – pokłada wielkie nadzieje w kryptowalutach. Rozwiązanie to nie wyprze oczywiście puszek, ale stanowi ich dobre uzupełnienie.

3. Deloitte Bitcoin Bistro

W kwietniu 2017 roku, jedna z największych korporacji doradczych, Deloitte, zaoferowała pracownikom i klientom jednego ze swoich biur możliwość zapłaty za lunch w BTC.

Jak powiedziała Illiana Oris Valiente, lider działu strategii:

“Zauważyliśmy, że kiedy chcemy edukować naszych klientów [w zakresie kryptowalut], podróż ta zazwyczaj zaczyna się od zrozumienia bitcoina”

Możliwość spędzenia czasu w Toronto w tym wyjątkowym bistro, na pewno pomaga zrozumieć, na czym polega cały proces.

4. Bitcoinowa kawiarnia w Czechach

Nie ma bardziej hipsterskiego miejsca niż kawiarnia, w której można zapłacić wyłącznie kryptowalutą – bitcoinem i litecoinem. Przy tak nietypowej i jedynej formie płatności, oferta kawiarni również musi zachwycać – i zachwyca!

Miłośnicy tego trunku mogę delektować się smakiem ziaren pochodzacych z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Czy to początek modernizacji tej starej już branży?

Starbucks nie nadążył!

5. Najwyższa w historii transakcja!

13 lipca, 2019 roku, Bitcoin Suisse, szwajcarska firma z branży blockchain, zdecydowała się na nietypowe posunięcie. Pracownicy weszli na szczyt Breithorn i nagrali film, jak dokonują transakcji BTC na wysokości 4164 metrów! To z pewnością wysokościowy rekord!

Nietypowe miejsca, w których można zapłacić bitcoinem są naprawdę różne. I to niekoniecznie musza być lokale usługowe!

Komentarze