NFT czy tradycyjne przedmioty kolekcjonerskie?

3 002

Przedsiębiorca Olly Joshi chce przeprowadzić nietypowy test, który ma pokazać, co obecnie jest bardziej interesujące dla inwestorów i kolekcjonerów: NFT czy tradycyjne przedmioty kolekcjonerskie.

Test zostanie przeprowadzony na przykładzie podania o pracę, jakie Steve Jobs złożył na trzy lata przed założeniem ponadczasowej firmy Apple (oprócz Steve’a Jobsa i Steve’a Wozniaka należy wspomnieć również o wkładzie Ronalda Wayne’a, który jest często pomijaną postacią).

48-letni dokument czy NFT?

Na podaniu o pracę widnieje rok, w którym dokument został przygotowany. Był to 1973 r., więc słynny technologiczny wizjoner miał wówczas zaledwie 18 lat, natomiast Apple zostało założone dopiero trzy lata później (1 kwietnia 1976).

Olly Joshi z firmy Winthorpe Ventures zapowiedział, że w momencie, w którym historyczne podanie o pracę sprzed prawie 50 lat zostanie wystawione na aukcji, na portalu Rarible pojawi się jego stokenizowana wersja. Pozwoli to sprawdzić, który rynek cieszy się większym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

Na czym polega test popularności NFT?

Chodzi nie tylko o to, która aukcja przyciągnie większą ilość osób zainteresowanych licytacją, ale również o uzyskanie najwyższej ceny. Jak poinformował Joshi, testowanie tego na przedmiocie kolekcjonerskim związanym z prawdopodobnie najbardziej wpływowym przedsiębiorcą technologicznym naszych czasów jest wyjątkowe:

„Testing this with a piece of history from arguably the most influential tech entrepreneur of our time, is very special.”

Olly Joshi zastanawia się również, czy pozwoli to stworzyć nowy rynek dla NFT, czy pokaże, że tokeny niewymienialne mogą współistnieć z tradycyjnymi przedmiotami kolekcjonerskimi:

“Will this open a whole new market for decentralized collectibles, or will we see a world in which both can coexist?”

Podczas poprzedniej aukcji, którą przeprowadzono w marcu, archiwalna aplikacja Steve’a Jobsa została sprzedana za 224 750 dolarów.

Współzałożyciel Apple wybrał BTC

Steve Wozniak (drugi z trzech współzałożycieli Apple) przyznał niedawno, że BTC ma przewagę nad złotem. Szczegóły znajdziesz w artykule: Zdaniem Wozniaka bitcoin jest lepszy niż złoto.

Komentarze