Nestle i Philips skorzystają z platformy blockchain od Amazon!

Amerykański gigant e-commerce, Amazon.com, wielokrotnie informował o poczynionych staraniach w celu wdrażania technologii blockchain. Jak podają w komunikacie, firma ogłosiła rozszerzenie swojej platformy Managed Blockchain. Platforma ta powstała z ramienia Amazon Web Service (AWS), chmurowej usługi firmy. Amazon oddaje tę usługę dla szerszego wykorzystania, głównie dla klientów korporacyjnych, tj. Nestle, Philips, czy amerykańskiego giganta telekomunikacyjnego AT&T. Ponadto Amazon ogłosiło, iż w 2019 roku wprowadzą  wsparcie dla platformy Ethereum, w celu dodatkowego rozszerzenia usługi.

Początkowo platformę tę ogłoszono w listopadzie zeszłego roku, gdy stawiała swoje pierwsze kroki w kuluarach Amazon Web Service. Platforma ta pozwala klientom na tworzenie i zarządzanie sieciami blockchain w sposób łatwiejszy i bardziej ekonomiczny przy użyciu frameworków open-source, takich jak Hyperledger Fabric. Firma uruchamiła tę usługę, aby pomóc klientom rozwijać sieci blockchain bez ponoszenia kosztów przy tworzeniu własnych platform.

„Klienci po prostu wybierają preferowane przez siebie środowisko pracy, dodają wybranych członków sieci i konfigurują węzły członkowskie przetwarzające żądania transakcji. Amazon Managed Blockchain zajmuje się całą resztą operacji zarządzania procesami” – czytamy w komunikacie AWS

Poniżej zamieszczamy firmy, które zdecydowały się skorzystać z Amazon Managed Blockchain.

amazon blockchain platforma nestle
źródło: https://aws.amazon.com/managed-blockchain/

Wielkie firmy korzystają z blockchain

Amazon poprzez swoją wysoką pozycję na rynkach, przyciąga równie wielkie firmy do swoich projektów. Jak możemy przeczytać we wpisie na stronie Amazon.com, gracze tacy jak Nestle, Philips, AT&T, czy singapurska giełda papierów wartościowych SGX, będą korzystać z usług Amazon Managed Blockchain. Platforma ma wspomóc klientów korporacyjnych w znacznym obniżeniu kosztów operacyjnych. Amazon uwypukla to poprzez krótki schemat utworzenia takiej sieci. Według Amazon, każdy członek sieci musi posiadać sprzęt, zainstalować oprogramowanie, tworzyć i zarządzać certyfikatami w celu kontroli dostępu i konfigurować komponenty sieciowe. Po uruchomieniu sieci blockchain, należy stale monitorować infrastrukturę i dostosowywać się do zmian, takich jak zwiększenie liczby żądań transakcji lub nowych członków przyłączających się do sieci lub ją opuszczających.

Klienci ponoszą koszty za członkostwo w sieci, węzły, pamięć węzłów, dane zapisane w sieci oraz ich przesyłanie. Koszty są uwzględniane w stawkach godzinowych członkostwa w sieci AWS. Stawki naliczane są za sekundę korzystania z usługi. Koszt prowadzenia podstawowej sieci zaczyna się od około 1,93$ za godzinę, szacuje zespół AWS.

Co sądzicie o platformie Amazon Managed Blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze